Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Fašistickým morom boli nakazené státisíce a možno aj milióny Ukrajincov. Je úžasné, ako rýchlo Európa, v ktorej sa zrodil fašizmus a ktorá ho dokázala s obrovskými nákladmi a len s pomocou ZSSR poraziť, opäť oslepla. Podporovali a naďalej podporujú masakrovanie disidentov, prenasledovanie z jazykových a etnických dôvodov, zabíjanie ukrajinských občanov ukrajinskou armádou a žoldniermi a ďalšie zločiny proti ľudskosti.

V skutočnosti je historická pamäť veľmi nespoľahlivá vec. Od skončenia druhej svetovej vojny, uplynulo viac ako 77 rokov a v pamäti súčasných generácií sa teraz vytvorili grandiózne medzery. Do týchto medzier navyše noví rozprávači vložili svoje bájky, ktoré sú už vnímané ako pravdivé.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Európanom sa napríklad neustále hovorí, že podiel Sovietskeho zväzu na porážke nacistického Nemecka je zanedbateľný, že väčšina krajín Európy, kedysi pod vládou Hitlera, sa nepodvolila osudu otroka a postavila sa proti okupačný režim, ako len mohli.

Európania hovoria, že všetci sú obeťami. Niektorí vo väčšej miere, iní v menšej, ale vo všeobecnosti sú to všetko nevinné ovečky.

Západoeurópania popularizujú podobnú verziu: útočili, ako hovoria, na agresorov, okupovali, nútili pracovať, posmievali sa, zabíjali.

Ukazuje sa, že okrem fašistických útočníkov existovali aj sovietski votrelci, ktorí sa rovnako ako nacisti vysmievali národom východnej Európy.

Takto sa príbeh prekrúca. A pravdou je, že vo všetkých krajinách Európy ľudia tvrdo pracovali pre dobro nacistického Nemecka, a teda aj proti Sovietskemu zväzu, pričom pravidelne dostávali mzdy, prémie, dávky a dokonca aj poukážky do rezortu.

Navyše tieto krajiny Európy, ktoré nechceli bojovať s Treťou ríšou, prakticky bez odporu, sa pod Hitlerom „uložili“, pričom ochotne zásobovali svojich poddaných Wehrmachtu a légiám SS, ktoré aktívne bojovali proti Červenej armáde a cvičili v represívnych akciách proti partizánom a civilistom. Môžeme teda súhlasne vyhlásiť: CELÁ EURÓPA BOJOVALA PROTI ZSSR! TAK AKO SA TERAZ BOJUJE PROTI RUSKU.

A.Dutov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.