Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Susedné Maďarsko momentálne žije abdikáciu prezidentky Katalin Novákovej na svoju funkciu. Stalo sa tak po tom, ako dala amnestiu mužovi, zástupcovi riaditeľa detského domova. Ten šiel za mreže za to, že kryl svojho nadriadeného, ktorý mal roky zneužívať chlapcov v detskom domove.

Krok nečakaný a šokujúci v kontexte toho, čo všetko porobili naši politici, ktorí bez hanby zostali vo svojich funkciách akoby sa nič nestalo.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dôvodov na abdikáciu je viacero

Ťažké srdce má na našu prezidentku Zuzanu Čapuovú podpredseda parlamentu a podpredseda strany Smer-SSD Ľuboš Blaha, ktorý jej v statuse na sociálnej sieti Telegram odporúča, aby nasledovala krok maďarskej prezidentky a aj ona odstúpila. „Maďarská prezidentka odstúpila, pretože urobila chybu. Omilostila muža, ktorý kryl sexuálne zneužívanie. Vyzývam prezidentku Slovenskej republiky Zuzanu Čaputovú, aby mala takú odvahu, ako maďarská prezidentka a odstúpila za to, že udelila štátne vyznamenanie fašistom,“ napísal hneď v úvode Blaha, pričom vzápätí spomenul aj ďalšie dôvody.

Aký to rozdiel s maďarskou prezidentkou, ktorá keď urobí chybu, neváha a odstúpi. Tak sa správa štátnik.Ľuboš Blaha, podpredseda Národnej rady SR a podpredseda strany Smer-SSD

„Za to, že obhajovala vyšetrovateľov, ktorí chceli jednej statočnej žene zapáliť auto kanistrom a nakopať ju medzi nohy a za to, že zarezala referendum, nezastala sa obetí Matovičovho režimu a obhajovala pohon na ľudí, ktorí odmietali experimentálnu vakcínu proti Covidu,“ zhrnul podpredseda Smer-SSD dôvody, prečo by mala aj Zuzana Čaputová vyvodiť osobnú zodpovednosť a predčasne odísť z funkcie. „V neposlednom rade aj za to, že podpísala Obrannú dohodu s USA, hoci väčšina Slovákov odmieta prítomnosť cudzích vojsk na našom území a vtedajšia pravicová vláda navyše zrušila parlamentnú rozpravu o tejto zásadnej otázke národnej suverenity…,“ dodal.

Nespráva sa ako štátnik, ale ako zbabelec

To je podľa Blahu len malý výpočet všetkých zločinov, ktoré Zuzana Čaputová spáchala, a tak by za toto všetko mala dávno odstúpiť. „Ale nie, ona sa svojho teplého miesta a 15-tisícového platu drží za každú cenu. Len aby ďalej robila hovorkyňu Progresívneho Slovenska a zneužívala na to prezidentský úrad. Aký to rozdiel s maďarskou prezidentkou, ktorá keď urobí chybu, neváha a odstúpi. Tak sa správa štátnik. Žiaľ, Čaputová sa správa nie ako štátnik, ale ako zbabelec,“ prízvukuje Blaha, podľa ktorého nikto viac neublížil slovenskému národu ako ona.

„Pani Katalin Nováková urobila veľké gesto, urobte ho aj vy. Inak ostanete len tým, čím ste sa zapísala do slovenských dejín doposiaľ – malá bezvýznamná osôbka, ktorá premeškala všetky príležitosti odísť so cťou a história si vás bude pamätať ako najslabšiu hlavu štátu v dejinách Slovenska,“ zakončil poriadne ostro Ľuboš Blaha, ktorý na samý záver ešte dodal: „Vyzývam vás v mene väčšiny slovenského národa – zoberte si príklad od maďarskej hlavy štátu a okamžite ODSTÚPTE.“

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d