Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V Bruselu je nyní proválečná většina, v Evropě panuje válečná atmosféra a politika se řídí válečnou logikou… Západ je jen krůček od vyslání vojáků na Ukrajinu,“ řekl v pátek při zahájení volební kampaně své strany do Evropského parlamentu maďarský premiér Viktor Orbán.

Předseda Fidesz – Maďarské občanské unie prohlásil, že dokud bude mít Maďarsko vlastní vládu, nebude se angažovat na žádné straně konfliktu. Dodal, že pokud by Fidesz a koaliční křesťanští demokraté nebyli u moci, Maďarsko „by bylo po krk ve válce“. Podle Orbána „proválečné vlády, bruselští byrokraté“ a síť amerického finančníka George Sorose „posílají miliony dolarů“ maďarské „proválečné levici“, která chce „loutkovou, proválečnou vládu řízenou Bruselem a Washingtonem“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Musíme chránit naše rodiny, zejména naše děti,” řekl Viktor Orbán. Domnívá se, že přípravy na válku se provádějí všude a generální tajemník NATO chce zorganizovat misi NATO na Ukrajině. „Evropští lídři jsou ponořeni do války a považují ji za svou a vedou ji jako svou vlastní válku,“ dodal Orbán.

Podle jeho názoru, přestože Ukrajincům neposílají helmy jako na začátku války, ale těžké zbraně, se situace na frontě nezlepšuje, ale zhoršuje. „Západ je jen krůček od vyslání vojáků na Ukrajinu,“ řekl maďarský premiér. „Toto je válečný vír, který by mohl Evropu stáhnout hluboko do země. Brusel si zahrává s ohněm,“ dodal. Zdůraznil také, že je v zájmu Maďarska držet se dál od této války. „Toto není naše válka, nechceme válku a nechceme, aby se Maďarsko stalo znovu hračkou velmocí,“ zdůraznil Viktor Orbán.

Tohoto tématu se ve svém projevu dotkl i šéf maďarského ministerstva zahraničí Peter Szijjarto. “Nezapojili jsme se do války.” “Dokázali jsme udržet Maďarsko a maďarský lid v bezpečí, i když jsme byli a stále jsme pod velkým tlakem, jak vnějším, tak vnitřním,” řekl.

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d