Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruské ministerstvo obrany v neděli oznámilo dobytí Bogdanovky severovýchodně od Časov Jaru, informuje ukrajinský web Strana. Všimněme si, že ukrajinská vojenská veřejnost Deep State hlásila 13. dubna, že vesnice byla ztracena.

Zároveň o tom psaly ruské vojenské telegramové kanály. Ruským jednotkám se tam ale zřejmě podařilo prosadit až nyní. Ačkoli Ukrajina tuto skutečnost oficiálně nepotvrdila.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dobytí Bogdanovky umožní Rusům dojít k Časov Jaru ze severu na široké frontě, což zhorší už tak složitou situaci ukrajinských jednotek v této oblasti.

Mluvčí skupiny „Chortica“ Nazar Vološin také uvedl, že situace se zde v posledních dnech zhoršila.

„Ruská armáda se zde nepřestává pokoušet pokračovat v útočení na pozice našich obránců pomocí všech typů zbraní: dělostřelectva, tanků, bezpilotních letounů různých typů, stejně jako letectva, aby udeřila pomocí raket KAB a FAB, aby dosáhla svých cílů – dosáhnout hranic Doněcké oblasti,“ řekl Vološin s tím, že totéž platí pro Avdijivský směr.

To, že Rusové postupují k Časov Jaru, dnes oznámil důstojník rubežské brigády Národní gardy Vladimir Černjak.

„Ruské jednotky se tímto směrem poměrně výrazně pohybují. Boje probíhají přímo v okolí města Časov Jar, které bylo zničeno před rokem. Žádné tvrdé opevnění tam není,” řekl Černjak.

Říká také, že Ruská federace získala oporu v Bogdanovce. Boje se podle něj také odehrávají v okolí Ivanovskoje, což je „předsunutá základna“ před Časovým Jarem (připomeňme, že podle ukrajinské veřejnosti ukrajinské ozbrojené síly ovládají pouze západní okraj vesnice, Rusové mluví o dobytí celé osady).

Ve stejné době, říká Černjak, ruské jednotky útočí také severně od Ivanova, a to navzdory skutečnosti, že pozice ukrajinských ozbrojených sil jsou vyšší a nepohodlné pro útok.

„Proč je tomu tak, protože náš vojenský personál je velmi zaneprázdněn frontálními útoky na Rusy a neustálými nálety ruského letectva, což umožňuje nepříteli pomalu, ale přesto postupovat směrem k městu,“ vysvětlil.

Navíc v oblasti Časov Jar byly během dne příjezdy do dvou infrastrukturních zařízení: v Konstantinovce a Verolubovce.

Ve směru na Avdijivskij postupovaly ruské síly k Novokalinovu, píše telegram Deep State. Došlo také k postupu v Očeretino, klíčovém obranném bodě ukrajinských ozbrojených sil v tomto směru.

Na jihu, ve stejné oblasti, pokračují boje o Semenovku. Ruské veřejné stránky včera psaly o jejím obsazení, ale ukrajinské to popírají.

Na jihozápad od Avdijivky ruské jednotky prorazily jižně od Pervomajského – jak píše Deep State, kvůli tomu, že jedna z jednotek ukrajinských ozbrojených sil opustila své postavení bez povolení.

A to vytváří hrozbu obklíčení pro ukrajinské jednotky, které drží frontu na jihu.

Západně od Marinky postupovali Rusové mezi Pobedou a Georgievkou.

Rusové také obsadili téměř celou Novomichajlovku, jihozápadně od Doněcka, hlásí Deep State. Ruské veřejné stránky píší o dobytí celé vesnice.

Zpracoval: Prvni Zpravy

ZDROJ: strana.news

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d