Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Predseda parlamentu Boris Kollár mal v sobotu vážnu dopravnú nehodu v Bratislave. Pri nehode sa zranil aj Kollárov vodič a ochrankár, ktorý, ako prízvukoval minister  Milan Krajniak, zachránil šéfovi život, pretože mu vytiahol zapadnutý jazyk.

„Predseda NR SR Boris Kollár bol účastníkom dopravnej nehody. Spolu so šoférom, príslušníkom Úradu na ochranu ústavných činiteľov, boli prevezení do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Predseda parlamentu je pri vedomí. Momentálne sa podrobuje lekárskemu vyšetreniu, rozsah zranení nie je zatiaľ známy,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Borisa Kollára, Michaela Jurcová.

Neboli to všetci účastníci dopravnej nehody, pretože v aute sa nachádzala aj ďalšia osoba. Portál Pluska uviedol, že počas nehody bola s Kollárom v aute… bývalá finalistka Miss Universe SR Miroslava Fabušová, ktorá sa aktuálne nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti. Viacerí politici v prvých hodinách po nehode zaželali predsedovi parlamentu rýchle uzdravenie sa, ale po správach o „náklade“ vo vládnej limuzíne si novinári spomenuli na tradičné Kollárove „koníčky“ – pekné ženy…

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Niektoré média pripomenuli, že 54-ročný Boris Kollár pútal v minulosti viac pozornosti ako najznámejší slovenský „multiotecko.“ Prednedávnom sa mu, podľa médií, narodilo jedenáste dieťa a má fakticky celý futbalový tím… Je to však jeho súkromná vec a nik nemieni radiť predsedovi parlamentu, koľko detí a s kým môže mať. Lenže… Niektorým politikom sa nepáčilo, že v období tvrdej karantény – lochdownu prevážal vo vládnej limuzíne kamarátku /?/ a tým sa vysmieval vládnym nariadením a podľa, napríklad, poslanca Ľuboša Blahu, nabádal ľudí na ich porušovanie a vysmieval sa tiež všetkým ľuďom, ktorí zažívajú kvôli pandémii ťažké časy a obmedzujú sa…

Poslanec za SMER-SD Ľuboš Blaha napísal na svojej facebookovej stránke svojrázne „Desatoro“, v ktorom poukázal na nevhodné a nemorálne, podľa neho, správanie sa predsedu parlamentu, ktoré vyvrcholilo dopravnou nehodou: „Mne je samozrejme ľúto, že Boris Kollár je zranený, ale vyzerá to tak, že o pár týždňov bude v poriadku. Držím mu palce. Nemôžem však mlčať o škandalóznych okolnostiach jeho nehody – vzhľadom na to, že zdravotný stav Borisa Kollára je stabilizovaný a je mimo nebezpečenstva, môžeme otvárať aj politické okolnosti jeho nehody:

  1. V štátnej limuzíne sa spolu s predsedom parlamentu viezla bývalá finalistka Miss Universe a asi netreba vysvetľovať, že spolu neriešili Aristotelovu ontológiu.
  2. Štátna limuzína má byť využívaná na štátne účely. Nie na rande. Boris Kollár si v nej nemá čo prevážať frajerky.
  3. Pri všetkej úcte k bývalej finalistke Miss Universe, celkom zjavne to nie je kráľovná Alžbeta. A štátna limuzína bola zneužitá na Borisove bakchanálie. U pána predsedu zjavne opäť nezvíťazil mozog. Ale „srdce“.
  4. Nejdem teraz rozoberať súkromný život Borisa Kollára. Raz si to užíva s misskami, inokedy s transsexuálmi. A vieme, ako chcel pri šoférovaní „pomáhať“ slávnej Paris. Podstatné je, aby na svoje zvrhlé chúťky nezneužíval štátnu limuzínu.
  5. Pripomeňme ešte to najdôležitejšie. Na Slovensku je zákaz vychádzania. Vláda vyzýva, aby ľudia ostali sedieť doma a obmedzili kontakt s cudzím ľuďmi.
  6. V tom istom čase kľúčový predstaviteľ vládnej koalície a druhý najvyšší ústavný činiteľ Boris Kollár zneužíva štátnu limuzínu na intímne stretnutie s Miss Universe. A veľmi vážne pochybujem, že pri svojom platónskom obcovaní používali ochranu – myslím teraz rúška na tvári.
  7. Predseda parlamentu sa vysmieva vládnym opatreniam proti pandémii. Vysmieva sa zákazu vychádzania. Vysiela signál verejnosti, aby ľudia ďalej randili s cudzími ľuďmi, užívali si život mimo domova, potenciálne šírili covid.
  8. V tom istom čase, keď svojimi opatreniami likvidujú zamestnancov či obchodníkov, Boris Kollár celému Slovensku ukazuje, ako má na saláme. Tlieskame – toto je fakt príklad hodný nasledovania.
  9. Opakujem, je mi ľúto, že došlo k zraneniu ľudí a som veľmi rád, že nikto nie je ohrozený na živote. Ale toto sú veľmi vážne veci a Boris Kollár by mal zvážiť svoje ďalšie účinkovanie vo funkcii.
  10. Toto je od neho taký papalášizmus a taká arogancia, že to nemá obdoby,“ uzatvára svoj komentár poslanec za SMER-SD Ľuboš Blaha.

Verejnosť určite môže posúdiť, či komentár Ľuboša Blahu bol primerane ostrý alebo by mohol byť jemnejší, či naopak ešte tvrdší. Nič však nemení na veci, že po faktickej stránke mal pravdu: štátna limuzína nie je predsa na prepravu, povedzme, kamarátok a podobné súkromné výlety vládnych činiteľov, keď porušujú vlastné pravidla, ktoré sami stanovili pre ostatných vyše 5 miliónov obyvateľov krajiny, nie sú, jemne povedané, opodstatnené a ospravedlniteľné po morálnej stránke.

Ale o morálke súčasnej vládnej garnitúry by sme hovorili zbytočne. Minister hospodárstva behá po meste bez rúška, predseda parlamentu preváža „kamarátky“, radšej nebudeme pokračovať. A ostatným obyvateľom „naparili“ lockdown, zákaz vychádzania, totálne testovanie, rúška a ostatné „radosti karantény“. Nuž, väčšia časť voličov si určite môže gratulovať v rámci toho, koho si zvolila do vlády. Dokážu zmúdrieť do ďalších volieb a voliť lepšie „kádre“? Nechajme sa prekvapiť…

Zdroje: 

/1/ Predseda parlamentu Boris Kollár mal vážnu autonehodu, TASR, 24.10.2020

/2/ Multiotecko Boris Kollár má ďalšie dieťa: 11. potomka mu porodila TÁTO žena!,Topky, 25.6.2020

/3/ https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2778166402421921

AUTOR: MARCELA HOFFMANNOVÁ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.