Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

V médiách sa objavil anonymný list, ktorý opisuje postupy a jednanie sudkyne Záleskej z čias, kedy pôsobila na Okresnom súde (OS) v Nitre. Na jednej strane je možné, že ide o podvrh, na druhej strane podľa toho, ako sudkyňa ŠTS vystupovala voči obvineným už na súde v Pezinku, možno ani o podvrh ísť nemusí.

Záleská sa aféru Tatragate snaží uhrať na útok na jej rodinu a súkromie, pričom ona sama sa vidí, ako spravodlivá a nezaujatá. 

O pravdivosti informácií z anonymu sa dá pochybovať, no Záleská svoje kvality predviedla už aj na ŠTS, keď ako nezaujatá nazvala obvinených hanlivými zvieracími pomenovaniami. Podobné správanie tej istej sudkyne popisuje aj autor listu ešte z čias jej pôsobenia na Okresnom súde v Nitre. Ten sa konkrétne venuje aj prípadu, z ktorého sa nevylúčila, aj keď sa týkal pohľadávky jej otca. Tá bola neskôr odkúpená človekom, o ktorého väzbe Záleská rozhodovala. Všetko sa to dá vnímať, ako „komplot“ voči pani sudkyni. Pravdou však je, že o jej „nezaujatosti“ existuje aj niekoľko ďalších výrokov.

Elita medzi sudcami

„O tom, že na ŠTS sa majú dostať len tí najlepší sudcovia a sudkyne z najlepších. A sudcovia morálne čistí, dôveryhodní, ktorí nesklamali a ich rozhodovacia činnosť vychádza z riadneho uplatňovania práva a nie jeho deformovania,“otvára svoj list anonym, ktorý za takúto osobu Mgr. Záleskú rozhodne nepovažuje. Anonym totiž tvrdí, že služobný kontakt s pani Mgr. Záleskou nie je veľmi príjemný zážitok.

Problémy aj na OS v Nitre

„Bez povšimnutia nemôže zostať ani veľmi hrubé a ponižujúce zaobchádzanie sudkyne s obvinenými( a obžalovanými), ktoré malo aj odozvu. Okresný súd v Nitre vďaka tomu dokonca čelil civilnej žalobe. Pre neprístojné chovanie sudkyne, plného urážok a osočovania voči obvineným, ktorého sa dopustila v konaní vedenom pod spisovou značkou OS Nitra č. 33 Tk 1/2016,“ píše autor, pričom je evidentné, že „dobré spôsoby“ v podobe zvieracích prívlastkov pre obvinených, si pani sudkyňa priniesla aj na nové pracovisko.

Facebook / Mátyás Berta | Okresný súd SR v Nitre – miesto, kde Záleská pôsobila ešte pred tým, ako bola prijatá na ŠTS

Nezaujatá…?

Anonym síce uznáva, že v niektorých konaniach sa Záleská vylúčila z konania. Pri iných, v ktorých je zaujatosť evidentná, tak nespravila.

„Pri bližšom preskúmaní dôvodov zaujatosti, bolo zistené aj to, že sudkyňa i jej otec majú voči danému advokátovi z minulosti nedoriešené finančné záväzky. A stále sú mu dlžní. Sudkyňa Záleská v snahe, aby bola vylúčená zo skupinovej väzobnej veci, po celý čas klamala,“píše anonym.

„Cez palubu“ hodila aj otca

„Vo svojich písomných vyjadreniach nepravdivo uvádzala, že tieto záväzky má voči advokátovi len jej otec. A preto ona zaujatá nie je. To, že klamala sa potvrdilo aj z písomného uznania dlhu. V ňom uznala svoj dlh a zaviazala sa finančné prostriedky vrátiť. Čo však nikdy neurobila,“ pokračuje anonym s tým, že neskôr došlo k odpredaju pohľadávky voči otcovi sudkyne. Odkúpil ju väzobne stíhaný obvinený, o ktorého väzbe rozhodovala Záleská.

To sú aktivity sudkyne, ktorá so svojou partnerkou chodí na protikorupčné diskusie a stavia sa do polohy obete homoróbnych útokov.

To isté spravila partnerke

„Žiadny konflikt záujmov, pre boha živého, ja ako sudkyňa nemám. Konflikt záujmov môže mať novinár. To nech si vyriešia pani redaktorka Tódová a redakcia Denníka N. Ja nie som zodpovedná za publikované články,“ odkázala Záleská Tódovej a jej zamestnávateľovi.

Pokračujme však v liste

„To vyústilo až do toho, že predmetná trestná vec, z ktorej sa napriek svojej zaujatosti, odmietla vylúčiť. A v ktorej poslala viacerých obvinených do väzby, bola z dôvodu porušenia zásady nestranného a nezávislého súdneho procesu a rozhodovania, OS v Nitre odňatá. A delegovaná na iný súd. (viď rozhodnutie Najvyššieho súdu SR zo dňa 7. júla 2016, spis. zn.: 6 Ndt 16/2016). Škody, ktoré svojim konaním sudkyňa spôsobila, sú závažné a nenapraviteľné. A budú tiež predmetom ďalších konaní voči OS Nitra, i voči samotnej sudkyni,“ uvádza ďalej autor listu takmer na koniec

Facebook / Lukáš Machala | Pamela Záleská prichádza na zasadnutie Súdnej rady

Obľúbení advokáti

Sudkyňa Záleská o sebe rada tvrdí, že by nikdy nijako neohrozila trestné konanie a nikomu by neposkytla informácie zo spisu.

„Naopak, sú aj advokáti, ktorí sa u pani sudkyne tešia veľkej obľube. Jednému z nich dokonca zverila trestný spis a tento jej ho prevážal vo svojom motorovom vozidle. Z budovy súdu do budovy väznice,“ dodáva na úplný záver autor listu.

A teraz fakty

Rok, aj miesto pôsobenia sudkyne Pamely Záleskej sú neodškriepiteľné. Aj fakt, že Najvyšší súd SR zo dňa 7. júla 2016, spis. zn.: 6 Ndt 16/2016 rozhodol, že vec OS Nitra a sudkyni Záleskej odobrali. Nebolo to však prvé rozhodnutie, týkajúce sa Pamely Záleskej. Konkrétne ide o Nález ÚS SR III. ÚS 655/2014­29.

Kto okrem pánov Hrubalu a Mazáka stojí za pani Záleskou?

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: