Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bývalú koalíciu, vedenú hnutím OĽaNO a jej šéfom Igorom Matovičom pre neustále nezhody a napokon povalení stranou SaS, nahradila úradnícka vláda, alebo vraj vláda odborníkov,

ktorej premiérom sa stal údajne nestraník Ľudovít Ódor. Aký bol „nestranný“ sa ukázalo nielen počas jeho vládnutia, ale aj po jeho skončení, keď vstúpil do Progresívneho Slovenska, z ktorého vzišla i prezidentka Čaputová, a za ktoré ide kandidovať do Európskeho parlamentu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Priamo z pódia vynadal ministerke

Ľudovít Ódor konal vo funkcii premiéra tak, aby „nič nepokazil“, ale zároveň aby znemožňoval úsilie vtedajšej opozície čokoľvek zmeniť k lepšiemu. A robil to celkom dobre, len akosi nedomyslel, že ho jeho minulosť dobehne. A že ho dobehla mu v statuse vysvetľuje aj György Gyimesi, bývalý člen OĽaNO a v súčasnosti maďarskej strany Aliancia-Szövetség, ktorý dokonca hneď v úvode píše, že „prehovoril aj Čaputovej palácový pinč„.

Takže za takého má exčlen bývalého OĽaNO vraj nezávislého expremiéra Ódora. „O kom hovorím? No predsa o Ľudovítovi Vymenovanom Ódorovi!“ priznáva Gyimesi ďalej.

Dovtedy je podľa neho v poriadku, kým ten svoje dúhové reči šíri doma, pretože tu každý rozumný človek vie, čo si má o ňom myslieť. „Nedávno sa konalo divadelné predstavenie, na ktorom sa zúčastnila aj ministerka kultúry. Počas predstavenia herec reprezentujúci „inakosť“ zaimprovizoval a nad rámec hranej role priamo z pódia vynadal ministerke.

Očividne jej to nepadlo dobre. Keď sa následne chcela stretnúť s hercom a riaditeľom divadla, z čista jasna prehovoril Ódor, ktorý sa podujal obhajovať „demokraciu“,“ vracia sa Gyimesi k nedávnemu incidentu herca Ľuboša Kostelného, ktorý si svojvoľne zmenil text aby mohol uraziť Martinu Šimkovičovú.

Prezidentkina dcéra je iné ako ministerka?

„Ujasnime si hneď niekoľko vecí: ten istý demokratický systém zabezpečuje legitimitu ministerky, ako aj umeleckú slobodu umelca. Dokonca umožňuje Ódorovi ozvať sa – aj keď úplne zbytočne. Ak teda Ódor pochybuje, či má ministerka ako zriaďovateľka inštitúcie právo zavolať si jej zamestnanca alebo riaditeľa podať vysvetlenie, potom musím Ódora zarmútiť, pretože ministerka právo na to má!“ upozorňuje Gyimesi a dodáva, že evidentne sa aj „náš Ľudo“ mohol ako premiér rozhodnúť pýtať si vysvetlenie od kohokoľvek z podriadených v situáciách, ktoré sa priečili jeho dobrému vkusu, alebo pri ich prešľapoch.

„Vtedy však ešte nebol veľmi výrečný. Vtedy len chcel progresívne vyhovieť, aby sa mu dostalo dobrého miesta na kandidátke. Nie sme prekvapení! Prekvapení sme len z toho dôvodu, že ​​Ľudovít nevidí paralely!“ prízvukuje Gyimesi, ktorý vzápätí aj jednu paralelu ponúka: „Keď sa na pretras dostala prezidentkina dcéra (zďaleka jej nikto verejne nenadával), jeho kolegovia politici nestačili odsudzovať takýto čin.

Doslova sa pretekali, kto dokáže viac ochrániť ženy a dievčatá. Teraz však on sám útočí na ženu, političku! Súdi a karhá. Ozaj mužné správanie, no nie?“ A čo dáva György Gyimesi na záver? „Pán Ódor, pokojne môžete prestať s obťažovaním ministerky, aby Vám ostal čas na riešenie podvodov v rámci umeleckých a menšinových fondov! O nich sa budeme baviť čoskoro….“

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d