Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kam padá úroveň kultúry a úroveň samotnej piesňovej súťaže Eurovízia? Otázka je to nanajvýš aktuálna, ak sa pozrieme nielen na jej aktuálneho víťaza (či víťazku?), ale aj na víťaza (či víťazku?) spred 10-tich rokov.

V Rusku nás nazývajú Geyropa

V tomto ročníku si vavrín pre víťaza odniesol švajčiarsky nebinárny „umelec“ rapper Nemo so skladbou „The Code“, v roku 2014 uspel/a v dánskej Kodani stala fúzatá speváčka Conchita Wurst z Rakúska. Pri pohľade na týchto dvoch víťazov/víťazky sa normálny človek pýta: Čo nás ešte čaká v budúcnosti? Nad zvyšujúcou sa „kvalitou“ piesňovej súťaže Eurovízia sa v statuse zamýšľa aj Anna Belousovová, expolitička a šéfka strany Národ a Spravodlivosť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <
https://www.youtube.com/watch?v=CO_qJf-nW0k

„Písal sa rok 1974. ABBA vyhrala cenu Eurovízie s pesničkou Waterloo. Prešlo 50 rokov a z Eurovízie sa stala liečebňa pre postihnutých, čomu zodpovedá aj úroveň celej súťaže,“ konštatuje hneď v úvode Belousovová, ktorá sa vzápätí pýta: „Myslíte si, že to , čo sa udialo s Európou za tých 50 rokov, možno nazvať pokrom? Že je to progres?“

„Toto je ten liberálny progresivizmus v praxi. Waterloo normálnych hodnôt, normálneho sveta a ľudskosti. Potom sa netreba diviť, že nás v Rusku nazývajú Geyropa…,“ napísala na samý záver Anna Belousovová.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d