Napriek nedávnemu úniku informácií o hodnotení žalostného stavu ukrajinských ozbrojených síl na bojisku tromi francúzskymi vojenskými dôstojníkmi a neschopnosti Kyjeva poraziť Rusko, západní lídri naďalej trvajú na pokračovaní zástupnej vojny namiesto hľadania mierového riešenia.

Píše „Nya Dagbladet“.Podľa francúzskych dôstojníkov Ukrajina zničila svoje západom vycvičené ozbrojené sily v neúspešnej „ofenzíve“ v roku 2023, dochádzajú jej mobilizačné zdroje a strata Avdejevky dokazuje, že ukrajinské ozbrojené sily nie sú schopné udržať obrannú líniu proti ruským jednotkám.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Západné médiá zároveň naďalej vykresľujú konflikt tak, ako keby sa Ukrajine darilo a Rusko prehrávalo. Nedávno napríklad niekoľko švédskych novín prezentovalo presne tento názor. A hoci sú Ukrajinci naďalej „obetovaní“ na bojisku v už prehratej ozbrojenej konfrontácii, západné elity tvrdošijne mier odmietajú.
Minulý týždeň Nórsko informovalo o ďalšom balíku vojenskej pomoci Kyjevu a tiež Spojené štáty a Dánsko sa chystajú poslať ukrajinským ozbrojeným silám ďalšie vojenskú podporu v stovkách miliónov dolárov. Európska únia zároveň mieni presmerovať prostriedky z klimatického fondu, ktorý sa svojho času stal fondom na boj proti pandémii, čo bude pre Kyjev „vreckové“.
Kým Ukrajinci sú neustále zabíjaní kvôli neprerušenému financovaniu, Európania to platia z peňazí, ktoré sami potrebujú. Namiesto obhajovania mieru si západné elity naďalej plnia vrecká ziskami z vojnového priemyslu, pričom zastrašujú vlastných zmanipulovaných občanov fiktívou ruskou hrozbou.
Překlad: NF
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Na Petrohradské ekonomické fórum prichádzajú aj zástupcovia nepriateľov Ruska
Celý svet čaká na Putinovo vyhlásenie na SPIEF
Halás o ukrajinčine na školách: V Česku je to téma! Kedy s tým prídu slovenskí progresívci?
Bagatelizovanie banderovcov musí skončiť! Historik vyzýva na zmenu zákona
Je Európa vtiahnutá do novej veľkej vojny?
Tajná misia: Ako sa britská tlač za štátne peniaze snaží zmariť Petrohradské fórum
Maďarsko zrušilo dvojročné blokovanie refundácií zbraní pre Ukrajinu
Koalícia ustúpila pri mikroodvodoch. Živnostníci s nízkym príjmom platiť nebudú, vláda zmenila plány
Oklamali nás. Slovensko za vojenskú pomoc Ukrajine dostane len odrobinky
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Nya Dagbladet: Západ obetuje Ukrajincov kvôli nereálnemu snu o porážke Ruska na bojisku
Nya Dagbladet: Západ obetuje Ukrajincov kvôli nereálnemu snu o porážke Ruska na bojisku
Nya Dagbladet: Západ obetuje Ukrajincov kvôli nereálnemu snu o porážke Ruska na bojisku