Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) na sociálnych sieťach zverejnil video, v ktorom „odmieta myšlienku budovania železnej opony medzi Európskou úniou a Ruskou federáciou“. Nevie si predstaviť, že by si Slovenská republika robila z Ruska nepriateľa.

Fico si v ňom pripomenul 79. výročie oslobodenia slovenského mesta Zvolen. „Navštívil som pamätník vojakom Červenej armády a pamätník vojakom rumunskej armády, ktorí padli pri oslobodzovaní Slovenska, vtedy Československa. Je tu pochovaných viac ako 17 000 vojakov Červenej armády a viac ako 411 000 vojakov rumunskej armády,“ povedal v úvode videa zverejneného na sociálnej sieti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Svojimi slovami chce vyjadriť svoj postoj k súčasnosti. „Je veľa politikov, a bohužiaľ aj na Slovensku, ktorí by chceli vybudovať novú železnú oponu medzi Európou a Ruskou federáciou. Ja takúto politiku odmietam a nikdy sa na nej nebudem podieľať, pretože existujú historické udalosti, ktoré naše národy spájajú,“ uviedol vo svojom prejave Robert Fico.

Zásluhy Sovietskeho zväzu o oslobodenie od nacizmu nemožno prehliadať

„Všetci vieme, že národy bývalého Sovietskeho zväzu zohrali rozhodujúcu úlohu pri zničení a porážke fašizmu. Neviem si predstaviť, že by Slovenská republika patrila medzi krajiny, ktoré majú záujem robiť si nepriateľa z Ruskej federácie a naopak,“ dodal Robert Fico.

„Všetci dúfame, že sa situácia čo najskôr vyrieši prímerím alebo nejakými mierovými rozhovormi. Všetci dúfame, že dôjde k normálnej štandardizácii vzťahov medzi krajinami. Urobme všetko, čo je v našich silách, pretože budúci rok si budeme pripomínať 80. výročie porážky fašizmu a bolo by veľmi správne, keby sa na týchto oslavách zúčastnil celý svet, každá jedna krajina, ktorá sa akýmkoľvek spôsobom podieľala na porážke fašizmu,“ povedal premiér Fico.

hlavnydennik.sk / Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d