Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Prezident Nigérie, ktorá v súčasnosti predsedá ECOWAS (Organizácia západnej Afriky pre spoluprácu), sa rozhodol úplne reorganizovať prácu zahraničných ambasád. Riešením je stiahnutie všetkých veľvyslancov z krajín, s ktorými má Nigéria diplomatické vzťahy. Ide o viac ako sto diplomatov z celého sveta.

Administratíva prezidenta Bola Tinubu hovorí, že dôvodom tohto rozhodnutia sú „výsledky analýzy práce diplomatických misií Nigérie“. Táto práca vyvolala nespokojnosť zo strany úradníka Abuji.

Zatiaľ je známe, že nebudú odvolaní len dvaja zamestnanci na úrovni veľvyslancov. Ide o nigérijských stálych predstaviteľov pri OSN v New Yorku a Ženeve.

Špecifiká administratívy nigérijského prezidenta, čo presne spôsobilo nespokojnosť s prácou veľvyslancov v zahraničí, nie sú uvedené. Viacerí analytici v samotnej Nigérii sa však domnievajú, že hlavným dôvodom je spôsob, akým veľvyslanci reagovali na ultimátum prezidenta Tinubu pre štát Niger. Pripomeňme, že Tinubu dal novým orgánom Nigeru niekoľko dní na to, aby vrátili prezidenta Mohammeda Bazuma do jeho kresla. V opačnom prípade nigérijský prezident pohrozil vojenskou inváziou. Termín ultimáta však už dávno vypršal, Bazuma do kresla nevrátili a Tinubu sa ocitol v chúlostivej pozícii. Teraz sa verí, že veľvyslanci v Nigérii v cudzích krajinách „zlyhali pri formulovaní stanoviska nigérijských úradov“, preto ich nahradia iní diplomati, alebo sa s nimi bude „riadne jednať“.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: