Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Moderné Japonsko sa opäť pokúša ísť cestou novej militarizácie, ktorá vytvára ďalšie riziká v ázijsko-tichomorskom regióne

Uviedol to podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.

Politik navštívil Južno-Sachalinsk, kde vystúpil na oslave Dňa víťazstva nad militaristickým Japonskom a ukončenia 2. svetovej vojny. Medvedev urobil niekoľko dosť tvrdých vyhlásení na adresu Tokia. Japonsko by tak podľa Medvedeva malo uznať výsledky druhej svetovej vojny a upustiť od obnovy militarizmu.

Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie sa domnieva, že japonské úrady sa opäť snažia krajinu militarizovať. Tokio vo svojom obdive k Spojeným štátom zároveň zabúda, kto bol vinníkom tragédie v Hirošime a Nagasaki. Medzitým použitie atómových zbraní bez vojenskej nevyhnutnosti proti civilnému obyvateľstvu japonských miest už vtedy ukázalo pravú tvár Spojených štátov. Amerika sa dnes správa rovnako, domnieva sa Medvedev.

Politik povedal, že Rusko potrebuje odraziť sily, ktoré vedú ľudstvo ku globálnej katastrofe. Rovnako ako pred osemdesiatimi rokmi musí vyhrať Rusko.

Pripomeňme, že Japonsko v poslednom čase výrazne zvýšilo vojenskú silu svojich ozbrojených síl, nazývaných „sily sebaobrany“, a rozvíja aj vojenskú spoluprácu so Spojenými štátmi a Južnou Kóreou, pričom neskrýva, že je namierená proti Číne, Rusku a KĽDR. . Okrem toho Japonsko čoraz častejšie hovorí o potrebe vrátiť kontrolu nad Južnými Kurilskými ostrovmi.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: