Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Už nejaký čas nás naše médiá zamestnávajú len oblasťou EÚ a USA, z ostatných najskôr o vojnách, ale len heslovite. Asi aby sme videli že v EÚ a USA sa máme najlepšie.

A pritom, my vlastne nevieme presne ako sa máme, vzhľadom na to, že náš hlavný spojenec rozbil plynovod z Ruska, čím zabezpečil výrazné zdražovanie a útlmy ekonomiky v Európe, a odhad dlhodobých následkov tohto činu je značne zložitý; t.j. „Spojenec“. Takže – pre info – niečo z opačnej strany Zemegule. Zdrojom je Moon of Alabama –  https://www.moonofalabama.org/ (vlastne zdroj z USA, ale výrazne mimovládny).

Názov článku znie „Prestížna Čínou moderovaná dohoda môže čoskoro naraziť na problémy“ (použité slovo výzvy):

big deal – veľká dohoda, medzi Saudskou Arábiou a Iránom, ktorú Čína sprostredkovala, môže čoskoro naraziť na problémy. Tá dohoda totiž obsahovala bezpečnostné klauzuly: Do Pekingskej Zmluvy boli vložené bezpečnostné klauzuly, aby ubezpečili Irán a Saudskú Arábiu, že budú splnené „bezpečnostné imperatívy“. Niektoré z tých detailov boli poskytnuté zdroju The Cradle (kolíska) vďaka inému zdroju, ktorý sa zúčastnil vyjednávaní:

• Ako Saudská Arábia, tak aj Islamská Republika Irán, sa zaväzujú nezúčastniť sa žiadnych aktivít, ktoré destabilizujú ktorýkoľvek z týchto štátov, či už na úrovni štátu, bezpečnosti, alebo médií.

• Saudská Arábia sa zaväzuje nefinancovať také mediálne kanály, ktoré sa snažia destabilizovať Irán, ako napríklad Iran International.

• Saudská Arábia sa zaväzuje nefinancovať organizácie označované Iránom za teroristické, ako People’s Mojahedin Organization (MEK), Kurdské skupiny so základňou v Iraku, alebo militanti operujúci z Pakistanu.

• Irán sa zaväzuje zabezpečiť, že jeho spojenecké organizácie nebudú narušovať Saudské teritórium zvnútra Irackého územia. Počas vyyjednávaní prebiehali diskusie ohľadne úderov na zariadenia firmy Aramco v Saudskej Arábii v Septembri 2019, a zábezpeky Iránu, že žiadna jeho spojenecká organizácia nevykoná podobný útok z územia Iraku.

• Saudská Arábia a Irán budú vynakladať maximálne úsilie, aby vyriešili konflikty v regióne, zvlášt konflikt v Jemene, aby dosiahli politické riešenie, ktoré zabezpečí trvalý mier v tej krajine.

Podľa zdrojov ktorých sa týkali Pekingské vyjednávania, neboli dohodnuté žiadne detaily vo veci Jemenského konfliktu, keďže boli medzitým – v Januári – dosiahnuté významné pokroky v priamych rozhovoroch medzi Rijádom a Jemenským hnutím odporu Ansarallah. Tieto viedli k významným porozumeniam medzi tými dvoma bojujúcimi štátmi, ktoré sa však USA a UAE zúrivo (furiously) snažili „podmínovať“, aby zamedzili vyriešeniu Jemenskej vojny.

Avšak v Pekingu, Iránci a Saudi odsúhlasili, že podporia nadviazanie na rozhodnutia už dosiahnuté medzi Rijádom a Sanaa, a budú na nich stavať, aby ukončili túto sedemročnú vojnu.

Tie Saudské záväzky majú veľký význam pre Irán. Od minulého októbra boli neprestajné on and off protests and riots – náhodne vznikajúce protesty a výtržnosti kombinované s teroristickými útokmi Sunnitskými militantmi v oblasti Baloch v Juhovýchodnom Iráne, a teroristické útoky v severozápadnom Iráne Sunnitskými Kurdskými militantmi, ktorí prekročili hranicu zo Severného Iraku.

Spomenuté protesty boli podnecované zo strany Iran International, Saudmi financovaný kanál v Londýne. Tento kanál sa teraz sťahuje do Washington DC kde, zdá sa, našiel nový zdroj financovania. Saudská Arábia tiež financovala tých Kurdských a Balochských rebelov. Teraz svoje útoky v Iráne zastavili. Dnes Irán oznámil amnestiu pre asi 22,000 ľudí, ktorí boli uväznení počas nepokojov.

Iránske záväzky podobným spôsobom vyriešili bezpečnostné problémy Saudskej Arábie. Už nebudú žiadne útoky na ich ropnú infraštruktúru.

Zdroj – The Cradle – je geopolitický magazín pokrývajúci Západnú Áziu.

Môj záver: ten článok explicitne nehovorí nič o problémoch avizovaných na začiatku, to sú len náznaky akýchsi obáv vzhľadom na dlhdobosť histórie tých konfliktov, ktoré sa tou dohodou ukončili. A možno ešte v súvislosti s tým, že Iran International nebol zrušený, ale len sa sťahuje do USA. Tam sa na určité ciele financie nájdu vždy. A opäť tu nevyzerá náš „hlavný spojenec“ ako významný mierotvorca, ani „vzor“, veď nakoniec stále okupuje Irak a ťaží tam ropu – cudziu. A to, za tie roky vyťažené, ak by mali USA niekedy Iraku zaplatiť – a prípadne aj náhradu za zničenú krajinu – tzv. vojnové reparácie – nie som expert na financie, ale asi by skrachovali. A tiež je pozoruhodné, ako tú dlhodobú okupáciu Iraku už akosi „prehliadame“.

Ivan Hečko

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: