Slovanské Noviny

30. mája 2023

K porozumeniu Čelovekom

Tradičný disclaimer: Nie som vojak, nie som anonymný TG-kanál, privádzam do hystérie určité skupiny, neučím generálny štáb bojovať, neprepúšťam generálov, v armádnom porne nefigurujem, pod Putinovým stolom nesedím. Primusy opravujem, hlupákov rozčuľujem.

Takže všetky ďalšie (vojenské záležitosti) sú názorom diletanta po vypočutí/prečítaní celej hromady skutočných vojenských (a nielen) odborníkov. Čisto subjektívne, bez nároku na konečnú pravdu.

Takže, prvou, najdôležitejšou správou posledných dní je oslobodenie Arťomovska (práve na výročie oslobodenia Mariupoľu).

Majdanutí propagandisti okamžite začali vykrikovať „nemá nijaký význam“, „v skutočnosti ho nepotrebujeme“ a podobne. Prirodzene vyvstáva otázka: „Prečo potom položili do 60.000 ukrovojakov — len pokiaľ ide o zabitých, keď bol taký zbytočný a nedôležitý?“ Odpovede sa nedočkáme.

V skutočnosti je likvidácia takého množstva živej sily a techniky (podľa najkonzervatívnejších odhadov len zabitých bolo vyše 55.000) dôležitejšie ako dobytie samotného mesta. Avšak mimoriadne veľavravná je aj neschopnosť Ozbrojených síl Ukrajiny udržať pozície alebo organizovať účinné protiútoky.

Syrskij prišiel o šesť z dvanástich „útočných rezervných“ brigád pri neúspešných pokusoch oslobodiť zvyšky posádky alebo pri útokoch na krídla. Ustúpili a oznámili, že „počasie sa zhoršuje, takže protiofenzíva končí“.

Zlému tanečníkovi vždy niečo prekáža…

Vynára sa nasledujúca logická otázka: ak potom, ako vrhli do boja takmer všetky svoje zálohy, nedokázali dobyť ani Kurdjumovku, o akom útoku na Melitopoľ môžeme hovoriť?!

Spomeňte si na tie impozantné vyhlásenia, ako Ozbrojené sily Ukrajiny teraz prerazia tri stupne obrany v smere na Melitopoľ, ako rozseknú „nové územia“ na polovicu, ako sa dostanú na Krym… A prd.

V snoch tam už postupujú na Ural. V skutočnosti sa však aj Kurdjumovka (pred vojnou 762 obyvateľov) stala neprekonateľnou prekážkou.

Hotovo, Ozbrojené sily Ukrajiny ako organizovaná sila prestali existovať. Stále sa môžu zahrabať do zákopov a trpieť pod delostreleckými údermi. Stále môžu ostreľovať obytné štvrte. Simulovať aktivity so silami „až po rotu“, prichádzať o obrnené vozidlá a personál.

Avšak vykonávať rozsiahle vojenské operácie, vykonávať veľké ofenzívy, nakloniť strategický obraz svojím smerom — nie.

Chrbát ukrowehrmachtu je zlomený. Teraz môže len pasívne hrýzť a niesť ďalšie straty. Alebo som niečo zle pochopil a „sadloreich is strong“? Tak mi to prosím lepšie vysvetlite…

A, samozrejme, druhým epickým neúspechom je strata celej batérie systémov protivzdušnej obrany „Patriot“ na strane kyjevského režimu. Zničených bolo päť z ôsmich odpaľovacích zariadení a radar, bez čoho sú zvyšné tri hromadou zbytočného šrotu.

A Západ nič lepšie ako „Patriot“ nemá. Ale že absolútne nič. Žiadny nový prelomový vývoj, ktorý by ho mohol nahradiť v budúcnosti. Prázdnota.

Aby prekryli tieto dve kolosálne zlyhania, nadhodili tému, že „dodajú F-16“.

Na jeseň. Aha… Ak pseudoreich do tej doby neotrčí kopytá…

— Dodajú „Javeliny“ — peremoga.

— Dofajú „Bayraktary“ — peremoga.

— Dodajú NLAW — peremoga.

— … potom je tu ešte hádam tucet ďalších wunderwaffen, na ktoré už každý zabudol.

— Dodajú tanky — peremoga.

— Dodajú „Patriot“ — peremoga.

— Dodajú F-16 — peremoga – (to ako má prísť).

A dajú ešte nejaké smeti, ktoré nijako nepomôžu.

Nezunovalo vás ešte veriť v zbytočné zázraky?

Akcie „Rytheonu“ už klesli, no akcie „Lockheed Martin“ ešte nie. Hanba!

Ale vážne, ako môže F-16 (dokonca na jeseň) niečo zmeniť v súčasnej situácii? Sú už zastaralé…

Patrioti ich vybijú („rozlúsknu“, ako hovorí Putin) ľahko a rýchlo. Ešte Srbi v roku 1999 zostreľovali svojou prastarou protivzdušnou obranou americké lietadlá a s pomocou S-400 a S-500 budú horieť o dušu.

Žiadne wunderwaffen a „gamechangers“ nepomôžu. Navyše vo všetkých kľúčových zbraniach Rusko už dávno Západ predbehlo.

To je objektívna realita.

„Borov“ Zalužnyj je v nemocnici, Syrskij je demoralizovaný, debilný Budanov bľaboce odniekiaľ z bunkra, Zelenskij cestuje hocikam, len aby sa nemusel vrátiť na Ukrajinu (desivé). Predstavitelia okupačnej administratívy čakajú so zbalenými kuframi v nízkom štarte, aby zdúchli napríklad do Kanady (ešte si pamätajú afganské udalosti, nechcú sa vešať na podvozok posledného lietadla).

Wenkova armáda (útočná garda) už vyrazila, rozbila sa na múre a spočítava straty.

Takto vyzerá vyhratá (pre Ukrajinu prehratá) opotrebovávacia vojna (attrition war).

Zvyšky Ozbrojených síl Ukrajiny budú každým dňom klesať a slabnúť. Až kým, ako povedal Macko Pú, „vôbec-vôbec nič nezostane“.

Ak niekomu prišlo ľúto životov Ukrajincov, tak je najvyšší čas podpísať bezpodmienečnú kapituláciu. Ale ani Zelenského okupačná administratíva, dokonca ani ich americkí páni sa nestarajú o to, koľko ich ešte zomrie. Predstierajú búrlivú aktivitu, rozkrádajú rozpočty, deti im v zákopoch nehnijú – darí sa im dobre.

Storočia sa menia, ale na Ukrajine je všetko po starom. Tiché trpiace stádo, umierajúce za záujmy iných. Lebo ako som písal nie tak dávno, mentalita je rozsudok.

Alexandr Rogers

news-front.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: