Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Človek so silnou vôľou je človek, ktorý presne vie, čo chce a vie, aký je zmysel jeho života, a tiež bez toho, aby hovoril o maličkostiach, ide za jasne stanoveným cieľom, pomáha ľuďom, ktorí ho obklopujú nabíjajúc ich vlastným optimizmom.

Ide o človeka, ktorý dokáže zvíťaziť sám nad sebou a nad okolnosťami, jeho reakcia na situáciu je vždy pozitívna, pretože z negatívnych myšlienok vznikajú v tele negatívne stavy.

A k negatívnym myšlienkam vedú tri veci – strach, obavy z minulosti, sebaľútosť.

Neutekaj pred strachom

Ak pochopíte sami seba, uvidíte, že mnohé z vašich strachov sú imaginárne. Máte obavy z niečoho, čo sa ešte nestalo. Obavy sú úplne neopodstatnené. Existujú, samozrejme, skutočné, oprávnené obavy. Ale ani pred vymyslenými, ani pred skutočnými strachmi sa nedá utiecť, nedá sa skryť. Strach, ktorému sme sa pozreli priamo do očí, už nie je strašný. Strach, ktorému sa bojíte pozrieť do očí, vás dokáže poriadne potrápiť.

Nestrácajte energiu na sebaľútosť

Sebaľútosť, odpor k životu nás vyčerpáva a devastuje a nedáva na oplátku absolútne nič. Nútia nás pohybovať sa v začarovanom kruhu, roky sa vracať k tým istým trpkým myšlienkam a nedovoľujú nám uniknúť do Svetla, Slobody, Nádeje a Optimizmu.

Mnohé výčitky z minulosti tiež spôsobujú, že mrháme energiou a vzďaľujeme sa od liečenia. Výčitky nezachránia, ale iba zhoršia váš stav. Zbavte sa zášti na život a osud, na iných ľudí a na seba – a priblížite svoje uzdravenie.

Nežite minulosťou

Pamätajte: nikdy nie je neskoro začať odznova. Ale aby ste sa mohli začať meniť, začať nový život, musíte sa zbaviť minulosti, bez ohľadu na to, či bola dobrá alebo zlá. Nemôžete žiť s bremenom minulých strát a neúspechov. Nemôžete žiť s ľútosťou nad minulým šťastím. Berie silu a zbavuje nádeje do budúcnosti. Všetko je už preč…

Z týchto pravidiel vyplývajú dôsledky

Nezaoberajte sa zlými myšlienkami. Naučte sa vidieť to dobré v živote okolo vás a nezaoberajte sa tým zlým. To, čo si o sebe myslíme, tým sa stávame – na to nezabúdajte! Nepremieňajte však svoje správanie na ozdobu, keď chcete ostatným ukázať, že je s vami všetko v poriadku. Nerobte to pre druhých, ale pre seba, aj keď si sám. Keď držíme hlavu hore a hovoríme si, že sa nám darí, priťahujeme si do života pohodu svojimi pozitívnymi myšlienkami.

Nikdy si nehovorte: „Nemôžem“, či už ide o regeneráciu, prácu, cvičenie. Radšej povedzte: “Nechcem.” Keď hovoríme „nemôžem“, veľmi obmedzujeme svoje vlastné možnosti. Ak sa vám zdá, že niečo nedokážete, snažte sa príliš nemyslieť na to, či to dokážete alebo nie, ale skúste to začať robiť bez rozmýšľania. Budete prekvapení, keď zistíte, že v skutočnosti dokážete oveľa viac, ako ste si sami mysleli.

Pamätajte, že ani šťastie, ani porážka, ani choroba, ani zdravie nevznikajú odnikiaľ, neprichádzajú samé od seba. A teraz, v prítomnosti, kladieme klíčky našej budúcnosti. Z toho všetkého sa utvorí všetko, čo si človek myslí, čomu verí, čo robí teraz, budúcnosť….

Dajte si pozor na porovnávanie sa s ostatnými

Viete o sebe všetko: svoje silné a slabé stránky, svoje úspechy aj zlyhania. Všetko, čo o druhých viete, je len to, čo sa oni sami rozhodli zviditeľniť ostatným a väčšinou sú to len ich úspechy.

Pamätajte: neexistujú žiadne beznádejné situácie, okrem smrti. Nikdy sa nevzdávaj. Kým sme nažive, sme schopní zlepšovať svoj život.

Problémy sú predzvesťou úspechu. Pokúšať sa za každú cenu zostať vo svojej osobnej „zóne pohodlia“, rovnako ako podľahnúť strachu, ničí kreativitu v živote a oberá vás o šance na úspech.

Čo silní ľudia nikdy neurobia?

1. Nestrácajú drahocenný čas tým, že sa ľutujú. Silný človek nikdy nebude sedieť, nič nerobiť, sťažovať sa na nespravodlivosť osudu, kruté okolnosti, nesprávnosť svetového poriadku…

2. Nestrácajú nad sebou kontrolu ani na minútu. Už dávno je overené, že keď nad sebou stratíte moc, dáte ju niekomu do rúk a ten vás začne ovládať. Silný človek si dobre uvedomuje, že jeho sila spočíva práve v schopnosti ovládať svoje reakcie, emócie a myšlienky. Zodpovedná osoba, ktorá zažije akúkoľvek situáciu, si vždy vyberie, ako v tej či onej chvíli zareaguje.

3. Neboja sa zmeny. Strach zo zmeny je vlastný slabým jedincom, ktorí sa boja, že stratia to, čo majú – svoj pokoj, pohodlie, materiálne bohatstvo či vzťahy. Človek so silnou vôľou chápe a akceptuje skutočnosť, že zmeny sú nielen nevyhnutné, ale vedú aj k rozvoju jednotlivca aj spoločnosti.

4. Neplytvajú energiou na veci, ktoré nevedia riadiť a kontrolovať. Človek so silnou vôľou si je dobre vedomý toho, že existuje veľa vecí, ktoré sa nedajú predvídať a úplne kontrolovať – poveternostné podmienky, úroda, dopravné zápchy, meškanie letu, strata batožiny na letisku atď. Silný človek sa zameriava na veci, ktoré sú v oblasti jeho vplyvu, a dáva do nich všetku svoju energiu. Adekvátny postoj k tomu, čo sa deje, a vnútorný pokoj je akýmsi akumulátorom životnej energie.

5. Nesnažia sa vyhovieť všetkým naokolo. Existuje typ ľudí, ktorí sa snažia byť ku každému milí a každému vyhovieť. A je to aj naopak – to sú tí, ktorí idú proti prúdu, čím sa presadzujú a uspokojujú sami seba. Silní ľudia však vo všetkom dodržiavajú zásadu „zlatého priemeru“. Uvedomujú si, že každý človek má právo na svoj vlastný názor, a preto chápu, že jednoducho nemôžu fyzicky vyhovieť každému. Silný človek vie, ako prejaviť pevnosť, keď je to potrebné, a odmietnuť tým, že povie pevné „nie“ alebo namietne, čím vyjadrí svoj názor. Vo všetkom sa drží zásady spravodlivosti, rešpektuje však svoj osobný čas, ako aj životný priestor a vždy uznáva právo zdvorilo a rozhodne odmietnuť žiadosť druhého.

6. Nevyhýbajú sa riziku. Silný človek vždy predbežne objasní dostupné podrobnosti, vypočíta výhody a možné riziká, zhromaždí všetky potrebné informácie, a až potom sa rozhodne a začne konať.

7. Nežijú minulosťou. Človek so silnou vôľou využíva svoju minulosť len ako užitočnú skúsenosť a nestráca čas premýšľaním typu „ale keby som tam šiel (nešiel), všetko mohlo byť inak. Je vďačný životu za prejdenú cestu, za lekcie, ktoré učí, a za príležitosti prekonať akúkoľvek nepriazeň osudu. Silný človek nie je fixovaný na minulé víťazstvá a prehry, pretože veľmi dobre chápe, že život je len prítomný okamih. Poučiť sa z minulosti, usilovať sa o svoj cieľ v budúcnosti, ale žiť a konať dnes, v prítomnosti – taká je jeho psychológia.

8. Nestúpajú na tie isté hrable dvakrát (trikrát, štyrikrát atď.). Človek so silnou vôľou sa spočiatku naučil jednoduchú pravdu, že rovnaké rozhodnutia vedú k rovnakým dôsledkom. Je hlúposť zakaždým dávať ruku do ohňa s nádejou, že tentoraz sa bude dať nepopáliť, však?

9. Nezávidia nikomu a nič. Len človek so silnou vôľou sa dokáže úprimne radovať z úspechu svojho blížneho a zo srdca oceniť víťazstvo druhého človeka.

10. Po porážke sa nevzdávajú. Každé zlyhanie je šancou robiť veci inak. Človek so silnou vôľou je odhodlaný vyhrať a uznáva, že každé zlyhanie môže naučiť a priblížiť víťazstvo.

11. Neboja sa byť sami. Silný človek dokáže skutočne oceniť chvíle, keď môže byť sám, sám so sebou, pokojne porozumieť sebe a premýšľať vo veľkom. Ide o to, že silní ľudia sa neboja seba a svojich myšlienok a využívajú chvíle osamelosti na to, aby sa poučili a plánovali budúce stratégie. Nie sú závislí od okolností a iných ľudí, ich myšlienok a nálad. Silný človek dokáže byť šťastný vždy – sám, v rodine alebo v tíme.

Welemudr

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: