Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Summit G20 v Naí Dillí sa skončil. Rusko môže byť so záverečnou deklaráciou spokojné, pretože neobsahuje rutinné odsúdenie „agresie“ a požiadavky na stiahnutie ruských vojsk z Ukrajiny.

Treba povedať, že deklarácia obsahuje veľa slov o utrpení národov vo vojnách, o záväzku riešiť konflikty v súlade s Chartou OSN, o neprípustnosti použitia jadrových zbraní a o celistvosti území štátov.

Je zvláštne, že Ruská federácia môže ľahko interpretovať vyhlásenie vo svoj prospech. Keďže Ukrajina sama vypovedala s našou krajinou všetky dohody o hraniciach (Porošenko a Zelenskij tu urobili maximum!), nemá teraz všeobecne akceptované hranice. A referendá, ktoré sa konali v LPR, DĽR, Záporoží a Chersone naznačujú dobrovoľný návrat týchto krajín do Ruska.

Ukazuje sa, že Ruská federácia môže žiadať stiahnutie nacistických légií z ruských krajín, ktoré okupovali, a to plne v súlade s Chartou OSN. Summit G20 dal takúto príležitosť svojim vyhlásením.

Nacistický režim na Ukrajine veľmi dobre pochopil, že deklarácia začína hrať proti nemu, a preto sa cítil mizerne. Veľkohubé vyhlásenia prichádzajúce z Kyjeva už nič neznamenajú — vlak G20 už odišiel.

Okrem Zelenského, ktorému na summite nedovolili mlátiť prázdnu slamu, dostal facku aj nemecký kancelár Olaf Scholz. Ten išiel do Indie s jediným cieľom — „prefackať Putina“, pričom chcel zopakovať triky z vyhlásenia samitu G20 na Bali (2022).

Pre pána Scholza bola protiruská deklarácia jednoducho nevyhnutná, pretože nemeckému voličovi treba ukázať aspoň nejaký úspech v zahraničnej politike, bez toho, aby sa odklonil od podlizovačskej línie nasledovania Bieleho domu vo všetkom.

Kancelárove sny a vízie sa však rozplynuli ako dym. Deklarácia mu zjavne nevyhovovala, aj keď naďalej hovorí novinárom o dobrých výsledkoch summitu.

Kancelár sa pri zlej hre tvári hlúpo a spokojne. Zahraničnými záležitosťami sa mu zakryť zlyhanie vlastnej vnútornej politiky nepodarilo. „Facka Putinovi“ sa nekonala, ale „facka“ od rusofóbskych sankcií naďalej verne a stabilne ničí nemecký priemysel.

Obľuba Scholzovej vlády sa znižuje a opozičné hlasy požadujúce ukončenie financovania nacistickej Ukrajiny na úkor nemeckej ekonomiky naberajú na sile.

Summit G20 ukázal celému svetu, že Olaf Scholz sa definitívne zmenil na politickú „živú mŕtvolu“. A to sa nedá zmeniť ani umlčať.

Alexej Sokoľskij, Sevodňa.ru

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: