Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Svedok atentátu na JFK prerušil 60-ročné mlčanie a vyhodí do vzduchu kľúčové tvrdenie vlády týkajúce sa smrti prezidenta

V ságe o atentáte na JFK sa objavil trochu neočakávaný zvrat, ktorý nabúral dieru do kritického vládneho príbehu o jeho smrti.

V sobotu poskytol 88-ročný Paul Landis exkluzívny rozhovor pre The New York Times, kde sa podelil o svoje odhalenia týkajúce sa toho, čo sa stalo 22. novembra 1963 v Dallase – v deň, keď JFK údajne zavraždil Lee Harvey Oswald. Landis bol v tom roku agentom tajnej služby, ktorý bol pridelený ochrankyni prvej dámy Jackie Kennedyovej, ako uvádza Daily Mail .

Landisove odhalenia týkajúce sa toho, čo sa stalo pred 60 rokmi, kazia jedno kritické tvrdenie Warrenovej komisie a vyvolávajú otázky, či bol okrem Oswalda aj druhý strelec.

Warrenova komisia uvádza , že jedna z guliek vypálených na prezidentovu limuzínu zasiahla do chrbta nielen Kennedyho, ale aj texaského guvernéra Johna B. Connallyho Jr. do chrbta, hrudníka, zápästia a stehna. Connally v tom čase jazdil vedľa Kennedyho.

Milióny skeptikov to nazvali teóriou „magickej guľky“, pretože zdanlivo popiera zákony zdravého rozumu a fyziky.

Landis pre Times povedal, že po zastrelení Kennedyho to bol on, kto získal takzvanú „magickú guľku“ a vysvetlil chaotickú scénu, ktorá mu dala príležitosť.

Nebol tam nikto, kto by zabezpečil scénu, a to ma veľmi trápilo. Všetci agenti, ktorí tam boli, boli zameraní na prezidenta.

Zhromažďoval sa dav. Toto všetko prebiehalo tak rýchlo. A ja som sa len bál, že – bol to dôkaz, ktorý som si hneď uvedomil. Veľmi dôležité. A nechcel som, aby zmizla alebo sa stratila. Takže to bolo: “Paul, musíš sa rozhodnúť,” a chytil som to.

Podľa Landisa na guľke nebolo nič „magické“. Hovorí, že guľka zasiahla Kennedyho do chrbta, ale bola „nedostatočne nabitá“ a vyskočila späť predtým, ako bolo telo prezidenta odstránené z limuzíny. Connallyho sa to nikdy nedotklo.

Landis ďalej pre Times povedal , že hoci vždy videl Oswalda ako osamelého strelca, už si nie je istý.

V tejto chvíli o sebe začínam pochybovať. Teraz sa začínam čudovať.

James Robenalt, právnik z Clevelandu a autor štyroch kníh o americkej histórii, pre Times povedal, že Landisove odhalenia skutočne otvárajú možnosť druhého strelca a ešte viac.

Ak je pravda to, čo hovorí, čomu mám tendenciu veriť, pravdepodobne to znovu otvorí otázku druhého strelca, ak nie ešte viac. Ak sa guľka, ktorú poznáme ako magická alebo nedotknutá guľka, zastavila v chrbte prezidenta Kennedyho, znamená to, že ústredná téza Warrenovej správy, teória jednej guľky, je nesprávna.

Robert F. Kennedy Jr, synovec 35. prezidenta a demokratického kandidáta na prezidenta, vyhlásil teóriu magickej guľky za „mŕtvu“ v reakcii na nové svedectvo spolu s myšlienkou, že JFK zavraždil jeden človek.

Teória magickej strely je už mŕtva. Táto absurdná konštrukcia slúžila ako základ teórie, že jediný strelec zavraždil prezidenta Kennedyho, odkedy ju Warrenova komisia pred 60 rokmi presadila pod vedením bývalého riaditeľa CIA Allena Dullesa, ktorého môj strýko vyhodil. Nedávne odhalenia protektora tajnej služby JFK Paula Landisa podnietili dokonca aj New York Times – medzi poslednými osamelými obrancami Warrenovej správy – aby konečne uznali jej absurdnosť.

Cullen Linebarger

Ilustračné foto: čtk/profimedia/screenshot

Pôvodný zdroj tohto článku je The Gateway Pundit

glovalresearch/Globalresearch

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: