Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Politici v Nemecku občanom opakovane zdôrazňujú, že masová migrácia pomáha bojovať proti nedostatku kvalifikovaných pracovníkov a preto sa má nielen tolerovať, ale aj podporovať.

Čo ľudia v Nemecku ale už medzičasom dávno vedia, je to, že politici ich hanebne klamú, a to možno dokázať aj číslami: Mladí migranti z obvyklých krajín pôvodu – najmä zo Sýrie, Afganistanu a Iraku – veľkou väčšinou nemajú odbornú kvalifikáciu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na poberanie sociálnych dávok to samozrejme ani nepotrebujú.

Čísla, ktoré Nius uvádza, pochádzajú z odpovede na parlamentnú otázku AfD v Bundestagu:

Predpokladaní mladí kvalifikovaní pracovníci vo veku od 20 do 34 rokov z najdôležitejších azylových krajín Sýria, Afganistan, Turecko a Irak väčšinou nemajú ukončené odborné vzdelanie. 81,5 percenta Sýrčanov, ktorí predstavujú najväčšiu skupinu, nemalo v roku 2023 príslušnú kvalifikáciu.

Medzi Afgancami to bolo 78,3 percenta a medzi Iračanmi 82,3 percenta. V prípade Turkov to bolo 49 percent – ​​na rozdiel od ostatných krajín pôvodu tu došlo aspoň za posledných pár rokov k zlepšeniu; V roku 2010 bol podiel tureckých migrantov bez odborného vzdelania 63,4 percenta.

Keďže krajiny ako Bulharsko, Rumunsko a Chorvátsko sú teraz členmi EÚ, zvýšil sa aj podiel nízkokvalifikovaných migrantov z iných krajín EÚ: Kým v roku 2010 to bolo 38,9 percenta, v roku 2023 to bolo už 51,3 percenta.

Pre porovnanie: Podiel mladých nemeckých občanov bez odbornej kvalifikácie bol v roku 2023 29,9 percenta. V roku 2010 to bolo 30,4 percenta.

Údaje spolkovej vlády, ktoré vychádzajú z mikrocenzu Federálneho štatistického úradu, opäť jasne ukazujú, čo si myslieť o všadeprítomnom mýte o „kvalifikovanom migrantskom robotníkovi“.

Migranti môžu – za predpokladu, že majú motiváciu a základné jazykové znalosti – pracovať predovšetkým v sektore s nízkymi mzdami, čo sa im vzhľadom na vysoké dane v Nemecku (a štedré sociálne dávky) sotva oplatí.

A tak namiesto platenia do fondov sociálneho zabezpečenia sa noví občania-migranti radšej stanú čistými príjemcami.

Kto je z toho prekvapený?

Už zrejme nikto! Nemci – v každom prípade veľká väčšina z nich – už pochopili, že merkelovská „Willkommenskultur“ ich v mnohom doslova zničila a Nemecko takmer k nepoznaniu zmenila, a to k horšiemu.

Roman Bednár

Nius.de

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.