Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

U opozičných politikov sme si už tak akosi zvykli, že zabúdajú na to, ako v rokoch 2020-2023 fungovali oni sami. Eduard Heger (Demokrati), ktorého vláda padala a padala pol roka, na sociálnej sieti do parlamentu spoza húštiny nezvoliteľnosti kritizuje vládu za vysoké ceny. Poslanec NR SR Ján Richter (Smer-SSD) ho upozorňuje, že akosi stratil pamäť.

Heger na Facebooku o Robertovi Ficovi píše, že je to politik, ktorý vie hovoriť o práci pre ľudí len z opozičných lavíc. Ján Richter však Hegerovi pripomenul, ako vyzeral rast cien počas vlád OĽaNO a tiež ako v tom období rástli ceny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Keď bol Fico v opozícii

Heger pripomína niekoľko výrokov Roberta Fica z čias, keď bol v opozícii. Hovoril vtedy o tom, že verejnosť nemôže parlament nechať bez akejkoľvek pomoci, či o plazivej inflácii.

„A dnes? Robert Fico je predsedom vlády SR a realita je na míle vzdialená od jeho sľubov rožok stojí 14 centov a cena sa bude zvyšovať; pomoc potravinárom je zastavená; Robert Fico už o vysokej cene potravín mlčí; odpustenie odvodov pre potravinárov skončilo minulý mesiac; ďalšie riešenia sú len prázdne sľuby; jeho plat stúpol o viac ako 5 000 eur; minister Takáč už zabudol na zníženie marže pre obchodné reťazce; rožok o 30% lacnejší? To je utópia, sľubovanú cenu 8 centov môžu Slováci zabudnúť a ten nákup v košíku je stále menší, menší a menší a tá cena je vyššia, vyššia a vyššia,“ pripomína Heger, ktorému sa nepáči, že premiér „sa hrá“ na záchrancu len z opozície.

„Keď má moc, stará sa len o seba a svojich priateľov. Na obyčajných občanov Slovenska kašle,“ prezentuje svoj názor Eduard Heger.

Fakt vie, čo je chudoba?

„Bývalý predseda vlády Eduard Heger sa dnes rozvášnil, keď poukazoval na mierny nárast niektorých cien potravín. Hovoril o tom, že vie, čo je chudoba, ale keď bol predsedom vlády, počet ľudí ohrozených rizikom chudoby alebo sociálneho vylúčenia výrazne rástol. V roku 2022 sa zvýšil o 47 000 osôb a v roku 2023 až o 55 000. Aktuálne tak čelí riziku chudoby takmer milión Slovákov. Škoda, že ak vedel, čo je to chudoba, ľuďom v najťažších časoch enormného zdražovania vôbec nijako nepomohol. A teraz vykrikuje, že vláda nič nerobí v boji za lacnejšie potraviny a ľudia vraj nakupujú drahšie. Ako správny demagóg si vybral zopár potravín, ktorých ceny sa síce v máji oproti aprílu mierne zvýšili, stále sú však nižšie ako za jeho bačovania,uvádza Hegerove informácie na pravú mieru Richter.

Richterovo porovnanie

„V máji stála polohrubá múka v priemere 0,63 € a vo februári minulého roka 0,84 €. Priemerná cena hladkej múky bola v máji 0,66 € a vo februári minulého roka 0,81 €. Obdobne to je aj s trvanlivým polotučným mliekom, za ktoré teraz ľudia zaplatia v priemere približne o 20 centov menej ako na začiatku roka 2023,“ poukazuje Richter na niektoré základné potraviny.

Kto tu brzdí rast cien

„Takže pán bývalý premiér, ako je to s tými cenami? Vy ste už naozaj zabudli, že počas vášho úradovania sa ceny potravín medziročne zvýšili v roku 2022 o 19,3 percent a v roku 2023 vďaka tomu, že ste neprijali ani jedno jediné protiinflačné opatrenie, o 17,5 percent?

Boli sme to až my, opozícia, ktorí sme predložili opatrenia na zabrzdenie cien rastu potravín a ukazuje sa, že pomáhajú. Kým v máji 2023 sa ceny potravín v porovnaní s májom  2022 zvýšili o 21,7 percent v máji 2024 sa oproti máju 2023 zvýšili iba o 0,7 percent. Ceny potravín tak už nerastú takým šialeným tempom, akým rástli za vás, naštudujte si to a neklamte ľudí,“odporučil na záver statusu Richter Hegerovi pripájajúc meme obrázok.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.