Slovanské Noviny

2. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Magazín Bild zverejnil článok, podľa ktorého nemecké jednotky dostali novú várku vojenských uniforiem. Skratka je rovnaká ako tá, ktorá symbolizuje najhoršie vojnové zločiny, spáchané nacistami v druhej svetovej vojne. Časopis ironicky poznamenal: “Znie to ako zlý vtip.”

Pripomína históriu…

Autori napísali, že tieto písmená označujú veľkosť uniformy – S-Short. Nemecké velenie však bolo touto novinkou pobúrené, pretože táto skratka veľmi súvisí s názvom jednej z ozbrojených formácií nacistického Nemecka.

V tejto súvislosti ministerka obrany Christine Lambrechtová nariadila problém vyriešiť. Nemecká armáda bude musieť tieto štítky odstrihnúť. Podľa magazínu e minuli nemecké úrady na nové uniformy 2,3 miliardy eur. Celkovo zakúpili 313 000 súprav oblečenia, príib a spacích vakov. Bild píše, že na výrobe uniformy sa podieľali dvaja výrobcovia: Gustav Wahler GmbH & Co. KG a Hexonia GmbH.

Ctia si históriu 

Noviny Der Spiegel pre časom informovali, že motto nemeckej armádnej vojenskej polície “Suum cuique”, čo v preklade znamená „každému jeho“ a ktoré bolo napísané nad hlavnou bránou koncentračného tábora Buchenwald, zostane zachované. Toto rozhodnutie ,zachovať motto, prijali napriek požiadavkám Felixa Kleina, splnomocnenej nemeckej vlády pre boj proti antisemitizmu. Novina sa odvolali na nemeckú ministerku obrany Christinu Lambrechtovú, ktorá nevidí dobrý dôvod, aby sa tohto hesla vzdala. “Výber hviezdy s nápisom suum cuique pre vojenskú políciu Bundeswehru, znamená vedomý rozchod s vojenskou políciou Tretej ríše a teda aj s národným socializmom,” uviedlo ministerstvo.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: