Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dianie parlamentu je v posledných dňoch naozaj plodné. Po minulotýždňovom hlasovaní o dôvere štvrtej vlády Roberta Fica (Smer-SD), až po nekonečné odvolávanie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD).

Dianie v Národnej rade, diskusia k návrhu na odvolanie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), v ktorej vystúpili v utorok, v do obedných hodinách traja rečníci. Okrem poslanca Tibora Gašpara (Smer-SD) vystúpil aj Roman Mikulec (Slovensko, Za ľudí, KÚ) a Ivan Šefčík (SNS). Do rozpravy bolo písomne prihlásených približne 15 rečníkov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Mikulec kritizoval Šutaja Eštoka

Mikulec tvrdí, že Šutaj Eštok nemá čo robiť na svojom poste. „Celé konanie ministra vnútra je od začiatku účelové a je aktom pomsty,“ zdôvodnil. Vo svojom vystúpení upozornil na kauzy, v ktorých sú obvinení alebo odsúdení ľudia blízki Smeru-SD a Hlasu-SD, pričom viaceré vyšetrujú tzv. čurillovci. Aj ministrovi podľa neho ide o to, aby čurillovci čo najskôr prestali vyšetrovať a aby skončil aj Úrad špeciálnej prokuratúry na čele s Danielom Lipšicom.

Ševčík apeluje

Ševčík v diskusii zdôraznil potrebu riešiť stav v Policajnom zbore. Slovákov podľa neho nezaujíma obsah schôdze na odvolávanie ministra vnútra. Nezaujímajú ich čurillovci či stav v Národnej kriminálnej agentúre, ale skôr bezpečnostná situácia v ich regióne. Poslanec stojí za Šutajom Eštokom, pri postavení vyšetrovateľov mimo službu by postupoval rovnako ako on.

Jarjabek sa pustil do Hamrana

Náš redaktor Dominik získal i počas dnešného dňa hneď niekoľko zaujímavých rozhovor. Medzi politikov, ktorí eReportu odpovedali na viaceré zaujímavé otázky je i poslanec za Smer-SD Dušan Jarjabek. Ten sa vyjadril k viacerým témam, avšak nezabudol spomenúť i tému expolicajného prezidenta Štefana Hamrana. Hamran boli mnohými považovaný za najhoršieho šéfa Policajného zboru, pretože sa správal viac, ako politik, než ako policajt. Okrem tejto, sa Jarjabek vyjadril i k iným témam, na ktoré nájdete odpoveď v celom rozhovore nižšie.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d