Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky (ČESMAD Slovakia) nepodporí blokádu hranice Vyšné Nemecké – Užhorod, ktorá je naplánovaná na 1. decembra.

Taktiež nepovažuje za potrebné stretnutie s Úniou autodopravcov Slovenska (UNAS), o čom združenie informovalo v utorok na sociálnej sieti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

ČESMAD Slovakia nerozumie zablokovaniu jedného hraničného priechodu smerom na Ukrajinu, pokiaľ ďalšie smerom do Európskej únie (EÚ) zostanú otvorené. Podľa združenia je potrebná akcia na úrovni Bruselu. ,,Veríme, že požiadavku na zrušenie alebo úpravu rozsahu výnimiek pre ukrajinských cestných dopravcov vyrokujú ministri dopravy dotknutých krajín v Európskej komisii (EK),“ uviedol prezident združenia Pavol Piešťanský.

Blokáda znepríjemní život obyvateľov

Upozornili aj na to, že blokáda znepríjemní život obyvateľov na východe Slovenska. Pokiaľ bude výstup z EÚ na Ukrajinu uzatvorený, ukrajinské vozidlá tu budú dlhšie, čo má podľa nich presne opačný efekt, ako je potrebný.

Najvýznamnejší pokrok z doterajších rokovaní

ČESMAD Slovakia uviedlo, že sa aktuálne sústreďuje na právne kroky adresované Bruselu, a taktiež zorganizovalo medzinárodné stretnutia najväčších dopravcov okolitých krajín. ,,Za najvýznamnejší pokrok z doterajších rokovaní považujeme, že ukrajinská strana pripustila znovuzavedenie povolení vo vzájomnom obchodnom styku a daná požiadavka nie je vôbec považovaná za nedohodnuteľnú,“ dodalo združenie s tým, že je dôležité, aby teraz prišlo k čo najskorším krokom najvyšších politických reprezentácií EÚ, národných vlád a Ukrajiny.

Blokovanie hranice Vyšné Nemecké – Užhorod

UNAS v pondelok (28. 11.) vyzvala ČESMAD Slovakia na stretnutie s cieľom spoločného postupu pri riešení dôsledkov uvoľnenia ukrajinských dopravcov spod prepravných povolení. V prípade, že nepríde k posunu, UNAS avizuje od 1. decembra blokovanie hranice Vyšné Nemecké – Užhorod.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d