Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Beží nám azda najnezáživnejšia kampaň na voľby prezidenta Republiky. Nestojí to za komentovanie, tak aspoň dve anekdoty.

Prezidentka Z. Čaputová sa nechala počuť, že chápe postoj českej vlády, ktorá zrušila spoločné zasadanie so slovenskou vládou. Musel to byť mimoriadny intelektuálny výkon, lebo len pred nedávnom povedala, že nechápe slovenský národ.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ale aj to sa dá vysvetliť pri troche snahy. V časti Slovákoch je niečo ako dedičná porucha, že a priori považujú to, čo robia Česi za správne a čo robia Slováci, ak s tým nesúhlasia Česi, za nesprávne. Jednoznačne mi z toho rezultuje, že aj pani končiaca prezidentka je postihnutá touto dedičnou úchylkou. Pre nás by z toho malo vyplývať, že v nastávajúcich voľbách by sme mali voliť človeka, ktorý touto poruchou netrpí.

Nebolo to ľahké, drahí, aj tak sa ma nezbavíte, to mi verte. Asi takto poopravený text pesničky známeho speváka mi prišiel na um, keď som sa dozvedel, že neuveriteľne dobrý človek sa vzdal prezidentskej kandidatúry v prospech Š. Harabina.

Pre narcisa s vysokým presvedčením o svojej jedinečnosti to musel byť skutočnosti heroický čin vzdať sa v prospech človeka, ktorého nepokladá ani len za porovnateľného partnera a ktorým pohŕda.

Aspoň tak ho poznám z časov, keď som sa pohyboval popri ňom. Pamätám si, ako odolával našej požiadavke, aby nešiel kandidovať v predchádzajúcich voľbách. Bol presvedčený, že v nich vyhrá a už nám predstavoval systém, ako bude riadiť SNS z prezidentského paláca.

Keď sme ho dotlačili k tomu, že kandidátku nepodal, zanevrel na nás ako na najväčších nepriateľov. Ale časy sa menia. Ale on ako človek, ktorý ťahá SNS na dno sa nezmení aj napriek tomu, že ho okolnosti, určite nie jeho vôľa, donútili urobiť to, čo urobil!

Anton Hrnko/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d