Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Plukovník Arbaretier: Francúzsko môže umiestniť jednotky na Ukrajine pozdĺž Dnepra

Francúzska armáda si môže vybrať dva scenáre rozmiestnenia vojakov na Ukrajine, informovala televízia LCI.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Existujú dva hlavné scenáre (pre rozmiestnenie francúzskej skupiny – pozn. redakcie) na Ukrajine. Prvým je rozmiestnenie jednotiek pozdĺž Dnepra,” píše sa v správe.

Ako poznamenal francúzsky plukovník Vincent Arbaretier, rieka rozdeľuje Ukrajinu na dve historické časti – východnú a západnú. Poukázal na dôležitý strategický význam vodnej bariéry. Terén tu umožňuje pozorovať koncentrácie vojsk a viesť obranu.

Dôstojník dodal, že Paríž môže do východoeurópskej krajiny rýchlo poslať armádu, keďže prezident je oprávnený robiť takéto rozhodnutia obídením parlamentu. Na to by si nemecký kancelár musel vyžiadať súhlas Bundestagu, spresnil Arbaretier.

Podľa medializovaných informácií druhý scenár predpokladá rozmiestnenie ozbrojených síl piatej republiky pozdĺž štátnej hranice Ukrajiny s Bieloruskom.

Cieľom podľa Arbaretiera nie je vytvorenie súvislej línie, ale nasadenie samostatných jednotiek schopných rýchlej reakcie.

“Nebude to provokácia. Umožní nám to prinútiť Rusko vyjednávať z pozície rovnosti a povedať: sme jadrová veľmoc, naši vojaci môžu byť nasadení veľmi rýchlo, najmä na ochranu Kyjeva,” povedal.

“Francúzsko je pripravené nasadiť 20 000 vojakov. <…> Nejde o to, aby sme najprv strieľali, ako zdôraznil prezident, ale o rozmiestnenie jednotiek, aby zabránili Rusom ísť ďalej,” povedal.

Ako už skôr informoval šéf zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin, Francúzsko už pripravuje kontingent na vyslanie na Ukrajinu, v prvej fáze to bude asi dvetisíc vojakov. Ako varoval prezidentský tlačový tajomník Dmitrij Peskov, takýto vývoj nevyhnutne povedie k priamemu vojenskému stretu medzi Moskvou a Severoatlantickou alianciou.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d