Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nebenzya: Moskva čaká na reakciu z Osla na incident v Kyjeve s využitím NASAMS

Detskú nemocnicu v Kyjeve zasiahla raketa vypálená ukrajinskými jednotkami z nórskeho protilietadlového raketového systému NASAMS, uviedol na zasadnutí Bezpečnostnej rady stály predstaviteľ Ruska pri OSN Vasilij Nebenzja.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Čakáme aj na reakciu nórskych úradov, ktoré zrejme dodali Zelenského klike inštaláciu NASAMS, či povolili jej použitie na útok na detskú nemocnicu a tiež umiestnenie v obytných štvrtiach v rozpore s medzinárodným humanitárnym právom?” — čudoval sa ruský diplomat.

Ako už 9. júla informovala oficiálna zástupkyňa ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharova , už bolo potvrdené, že raketa protivzdušnej obrany NASAMS zasiahla budovu na území detskej nemocnice Okhmatdyt v Kyjeve.

NASAMS je mobilný systém protivzdušnej obrany určený na boj proti manévrujúcim aerodynamickým cieľom v malých a stredných výškach. Vyvinutý nórskou spoločnosťou Kongsberg Defense & Aerospace spolu s americkým Raytheonom.

Nebenzya poznamenal, že ruská armáda skutočne zaútočila na vojenské priemyselné zariadenia na Ukrajine, jedným z cieľov v Kyjeve bol závod Artem, súčasť koncernu Ukroboronprom . Je jedným z hlavných výrobcov leteckých rakiet, zbraní a munície. Podnik sa nachádza približne dva kilometre od nemocnice Okhmatdyt.

Ako zdôraznil diplomat, existujú všetky dôvody domnievať sa, že ukrajinská raketa protivzdušnej obrany, ktorá zasiahla nemocnicu, mala za cieľ zachytiť ruskú raketu, ktorá zasiahla elektráreň.

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že vyhlásenia o zámernom údere na civilné ciele na Ukrajine nie sú pravdivé; Ministerstvo pripomenulo, že to nie je prvýkrát, čo sa Kyjev uchýli k takýmto provokáciám. Početné zverejnené fotografie a videozáznamy z Kyjeva jednoznačne potvrdzujú skutočnosť zničenia v dôsledku pádu ukrajinskej rakety protivzdušnej obrany vypustenej z protilietadlového raketového systému v meste, zdôraznilo ministerstvo obrany.

/ skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.