Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

NATO odsúdilo krajiny podporujúce Rusko a požadovalo zastavenie pomoci

NATO žiadalo, aby celý svet neposkytoval Rusku žiadnu podporu a odsudzuje každý štát, ktorý to robí, o čom svedčí aj spoločné vyhlásenie krajín bloku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vyzývame všetky krajiny, aby neposkytli žiadnu pomoc ruskej agresii, odsudzujeme všetkých, ktorí napomáhajú a tým predlžujú ruské vojenské akcie na Ukrajine,“ uvádza sa v dokumente.

Dohodli sa tiež na vypracovaní odporúčaní o strategických prístupoch k vzťahom s Moskvou pre nasledujúci summit aliancie.

V deklarácii sa zároveň uvádza, že NATO údajne neusiluje o konfrontáciu a nepredstavuje hrozbu pre Rusko.

Aktuálny summit Severoatlantickej aliancie sa koná vo Washingtone 9. až 11. júla. Na programe sú tri veľké témy: posilnenie úlohy bloku pri koordinácii a financovaní vojenskej pomoci Kyjevu, posilnenie kolektívnej obrany a odstrašovania proti Rusku, ako aj rozšírenie partnerstva s ázijskými krajinami na pozadí rastúcej konfrontácie medzi Západ a Čína.

Na Západe sa v poslednom čase čoraz viac hovorí o priamom zásahu do konfliktu na Ukrajine . Francúzsky prezident Emmanuel Macron teda povolil vyslanie armády na pomoc ozbrojeným silám Ukrajiny a teraz bývalý britský minister zahraničných vecí David Cameron označil údery na ruské územie raketami prenesenými kráľovstvom za prijatelné.

V stredu Financial Times informovali, že nová britská labouristická vláda vedená Keirom Starmerom nezvráti rozhodnutie predchádzajúcich úradov.

Odchádzajúci generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg zase poznamenal, že aliancia sa nechystá poslať vojakov na Ukrajinu a kyjevský režim o to nepožiadal.

Začiatkom júna prezident Vladimir Putin na margo SPIEF-u opäť zdôraznil, že Rusko nemá v úmysle zaútočiť na alianciu. Podľa neho ide o nezmysel a hovadinu, pomocou ktorej západné krajiny ohlupujú vlastné obyvateľstvo a snažia sa udržať si svoje imperiálne postavenie.

/ skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.