Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Blinken: USA a spojenci práve teraz posielajú na Ukrajinu stíhačky F-16

Spojené štáty a spojenci už začali presúvať americké stíhačky F-16 na Ukrajinu, uviedol minister zahraničných vecí Antony Blinken na podujatí v rámci výročného summitu NATO vo Washingtone.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Zatiaľ, čo hovoríme, prebieha presun stíhačiek F-16 z Dánska a Holandska ,” povedal diplomat.

Ako sa uvádza v spoločnom vyhlásení lídrov Spojených štátov, Holandska a Dánska, spojenci majú v úmysle dodať Ukrajine letky F-16, koalícia pomôže s ich údržbou, výzbrojou a výcvikom pilotov.

Minulý rok sa Holandsko a Dánsko dohodli, že ukrajinským ozbrojeným silám poskytnú stíhačky F-16. Približne v rovnakom čase sa začal výcvik ukrajinských pilotov. Holandská ministerka obrany Kaisa Ollongrenová teda uviedla, že prvé lietadlo bude dodané v lete 2024. A šéf dánskeho ministerstva zahraničia Lars Lekke Rasmussen v máji objasnil, že Kodaň umožní Ukrajine použiť F-16 na útok na Rusko .

Belgická ministerka zahraničných vecí Aja Lyabib zase oznámila dodávku 30 takýchto lietadiel kyjevskému režimu do roku 2028, z ktorých prvé by malo doraziť ešte tento rok.

Podľa ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova bude Moskva vnímať presun týchto stíhačiek ako zámerný signál NATO v jadrovej oblasti. Ich objavenie sa na Ukrajine však nijako nezmení situáciu na línii bojového dotyku, stíhačky budú zničené rovnako ako iné druhy zbraní, upozornil.

Ako zdôraznil šéf Výboru pre obranu Štátnej dumy Andrej Kartapolov, ak sa F-16 zúčastnia bojových misií, stanú sa legitímnym cieľom ruských ozbrojených síl ony aj ich domovské letiská.

/ skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.