Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

RTVS sa počas sviatku výročia SNP opäť vyznamenala! Pár pubertiakov s piercingom, červenými vlasmi a dúhovými vlajkami v Bratislave má v RTVS väčší priestor ako líder volebných preferencií. Takto to vidí strana Smer-SSD. Verejnoprávny telerozhlas protestuje.

RTVS sa ostro ohradila voči obvineniam strany SMER–SSD z účelovej manipulácie spravodajských príspevkov s cieľom ovplyvniť predvolebný súboj pred voľbami, píše v reakcii pre Omediach.com RTVS.

Nastúpi po Markíze aj bojkot RTVS?

Strana Smer nie je spokojná ako RTVS v spravodajstve pokrývala výročie SNP. Tvrdí, že RTVS odignorovala oslavy pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania (SNP), ktoré organizovala strana v utorok (29. 8.) spolu so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov vo Zvolene.

Široký priestor dostalo podľa Smeru spomienkové podujatie v Banskej Bystrici, ktoré označil za súkromné oslavy „vlády prezidentky Zuzany Čaputovej“. Kritizuje tiež, že priestor dostal aj protest „pár pubertiakov s dúhovými vlajkami v Bratislave“.

„Verejnoprávna televízia sa preukázateľne a nahlas zaradila k médiám, ktoré urobia všetko pre to, aby Smer-SD nevyhral nadchádzajúce parlamentné voľby,“ uviedli zo strany.

„RTVS sa počas sviatku výročia SNP vyznamenala. Verejnoprávna televízia odvysielala v hlavnej spravodajskej relácii okrem „štátnych osláv“ z Banskej Bystrice aj reportáž z Bratislavy, kde 40 detí s piercingom, červenými vlasmi a dúhovými vlajkami chodilo dokola a pripomenulo si tak Slovenské národné povstanie… Tejto akcii venovala RTVS dve minúty. No do Zvolena, kde si spolu so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov uctili SNP tisíce ľudí, tam verejnoprávna televízia netrafila!“ píše na sociálnej sieti poslanec Smeru Richard Takáč a vo videonahrávke kritizuje RTVS.

RTVS protestuje!

„RTVS registruje snahu o diskreditáciu verejnoprávneho média zo strany viacerých politických subjektov dlhodobo, ale obzvlášť v čase vrcholiaceho predvolebného súboja. Ostro však odmieta akékoľvek politicky motivované zásahy do vysielania a cenzúru,“ píše v stanovisku RTVS. Ako ďalej pripomína, RTVS každoročne prináša divákom priamy prenos z oficiálnych osláv výročia SNP v Banskej Bystrici s účasťou najvyšších ústavných činiteľov, pričom inak tomu nebolo ani 29. augusta 2023 pri príležitosti osláv 79. výročia SNP. 

„Druhá spomínaná reportáž z Bratislavy sa nevenovala oslavám SNP, ale antifašistickej mobilizácii verejnosti v Bratislave, na ktorej vystúpili antifašistické organizácie, historici a umelci na podporu boja proti extrémizmu. Oslavy SNP, ktoré zorganizovala strana SMER – SSD v spolupráci so Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, boli súčasťou predvolebnej kampane strany SMER – SSD. RTVS, ako verejnoprávny vysielateľ má zo zákona povinnosť zachovávať zásady plurality a objektivity a neposkytuje priestor pre manifestačné alebo prezentačné aktivity jednotlivých politických strán,“ píše RTVS.

V súlade so zákonom pripravila RTVS špeciálne predvolebné vysielanie, v ktorom všetky kandidujúce politické subjekty, vrátane strany SMER – SSD, dostanú rovnaký priestor vo vysielaní verejnoprávneho média v televíznych a rozhlasových formátoch určených na ich prezentáciu. „Strana SMER – SSD teda nie je verejnoprávnym vysielateľom nijakým spôsobom znevýhodňovaná a RTVS tieto obvinenia odmieta,“ dodáva v stanovisku RTVS.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: