Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Rodičia by sa podľa českej špeciálnej pedagogičky a školskej metodičky sociálne patologických javov Michaely Kubátovej Špryňarovej mali dostatočne zaujímať o to, čo je dnes v školách ich detí vyučované v rámci sexuálnej výchovy. „Stále tomu môžeme povedať nie. Nemáme to zákonom dané a je na riaditeľovi školy koho a čo si do svojej školy pustí. Rodičia by mali zasiahnuť a pýtať sa,“ uviedla v rozhovore pre program O čom sa mlčí s tým, že pokiaľ rodičia nie sú spokojní s tým, čo sa ich potomkovia učia, majú sa ozvať. O téme informujú ParlamentníListy.cz.

Podiel neziskoviek

Podľa špeciálnej pedagogičky a školskej metodičky sociálne patologických javov Michaely Kubátovej Špryňarovej sa na českých školách odohráva pri sexuálnej výchove to, čo by sa dalo označiť za „otvorenú propagáciu LGBT“. „Bohužiaľ do týchto záležitostí vstupujú niektoré neziskové organizácie a idú tomu veľmi v ústrety aj niektorí progresívni učitelia,“ povedala.

Učitelia sa podľa nej detí vypytujú aj na „úplne intímne záležitosti“, do ktorých im podľa nej „vôbec nič nie je“. „Malo by to byť v rukách rodičov a v rukách rodiny. Mali by sme brať ohľad na to, že každá rodina je iná aj každé dieťa je iné. Mali by sme brať ohľad na intimitu dieťaťa,“ zdôraznila špeciálna pedagogička.

Najmä v nizkom veku

Niektoré nevhodné témy môžu podľa nej deti ovplyvniť, najmä vo veľmi nízkom veku, a rodičia by podľa nej mali vždy zasiahnuť, ak zistia, že sa niečo také deje a mali by si vždy zistiť, aké vzdelanie má osoba, ktorá s ich deťmi hovorí o sexualite. „Je to hlavne v rukách rodičov,“ povedala.

Niektoré veci implementované do školského systému podľa jej názoru môžu dokonca nahrávať aj obchodu s deťmi a pedofilom. „Dávala by som si veľký pozor byť rodičmi a v školách by som sa pýtala, čo sa tam vyučuje a akým spôsobom,“ znova avizovala. 

Vždy môžeme povedať nie

„Vždy môžeme povedať nie. Nemáme to zákonom dané a je na riaditeľovi školy koho a čo si do svojej školy pustí. Rodičia by mali zasiahnuť a pýtať sa,“ radí Michaela Kubátová Špryňarová a nabáda, aby rodičia nepodcenili situáciu a so svojimi potomkami hovorili.

Vychovávať deti potom vraj majú často snahu najmä tí, ktorí žiadne nemajú. „Jedná sa hlavne aj o našich vrcholných predstaviteľov,“ poukázala Kubátová Špryňarová. Ľudia by sa podľa nej mali obrátiť aj na senátorov a pýtať sa na ratifikáciu tzv. Istanbulského dohovoru, ktorý podľa nej „smeruje k záležitostiam ako sú nové rody“.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: