Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Tieto najstaršie základy na Zemi sa nazývajú aj kony Svaroga, najvyššieho boha východných Slovanov, symbolizujúce nebeský oheň. V starovekom rodnoverí Slovanov je celý svet preniknutý morálnymi vzťahmi, pretože každá živá duša je schopná pochopiť, kde je dobro a kde zlo. Morálka v slovanskom zmysle je jedným z princípov Sveta.

1. Poznajte SKUTOČNÉ, SPRÁVNE

Poznanie Bytia a Nebytia, ako aj zákonitostí ich pohybu a vzájomného pôsobenia (PRÁVO), bolo jedným z hlavných svetonázorových princípov starých védskych Slovanov. Slovanovi nie je ľahostajný okolitý svet, poháňa ho neustály záujem o to, ako funguje Vesmír.

2. Neklamte

Klamať podľa védskych konceptov znamená nenasledovať cestu Vlády, teda prekrúcať realitu. Porušenie zákonov Svarogovcov je trestné, pretože nesprávny (skreslený) predpoklad má za následok nesprávne závery, čo zase vedie k neuváženým činom. Nerozvážnosť konania mohla byť v týchto ťažkých časoch veľmi drahá ako pre konkrétneho človeka, tak aj pre celý Rod. Túžba po Pravde.

3. Udržujte čistotu, denne robte očistu tela i duše

Čistota duše a tela, úhľadnosť príbytkov, čistota myšlienok a skutkov boli pre starých Slovanov jedným zo základných základov ich náboženského a filozofického svetonázoru a boli vždy stelesnené v každodennom živote. Kult čistoty bol taký dôležitý, že túto funkciu mal medzi našimi predkami na starosti špeciálny boh Kupala. Podľa slovanských predstáv iba človek, ktorý dodržiaval tieto princípy, sa môže stať hodným svojich Bohov a Predkov a získať večný život po smrti.

4. Chránte svoju zem

Slovania sa k svojej zemi správali ako k matke, ktorú považovali za posvätnú a vždy sa o ňu starali a chránili ju aj za cenu vlastného života. Slovania obhajovali nielen územnú nezávislosť, ale aj slobodu vlastného spôsobu života – viery a tradícií, ktoré odkázali bohovia a predkovia. Všetky hrdinské činy vykonané pre rodnú zem sa sformovali do jedinej Slávy Ruska, ktorú naši predkovia zosobnili obrazom Matky.

5. Cti svojich bohov, otcov a matky, predkov

Úcta bohov, otcov a matiek, a predkov bola najdôležitejšou podmienkou fungovania Rodu a zachovávania tradícií. Za porušenie tejto podmienky hrozil trest – vylúčenie z Rodiny. Každý, kto nectí Rod, nemá právo dúfať v jeho ochranu a záštitu.

6. Milujte svet Prírody

Vzhľadom na to, že celá okolitá príroda je presiaknutá božským princípom od jej najmenšieho prejavu až po kozmické rozmery, naši predkovia s ňou zaobchádzali veľmi opatrne, ublížiť ktorejkoľvek jej časti bez extrémnej potreby bolo nemysliteľné. Zničenie vtáka, šelmy alebo ryby bolo povolené len v rozsahu potrebnom na udržanie života. Preto Slovania neobetovali svojim bohom zvieratá, vtáky a ryby, ale obetovali obilie, mlieko, zeleninu a ovocie, surju (medový kvas na bylinkách).

7. Milujte svojich priateľov a žite pokojne medzi klanmi

Milovať príbuzných, priateľov, pokojne žiť so svojimi klanmi je kľúčom k sile, rozvoju a prosperite národa, pretože len Láska rozmnožuje klany. Slovanské rodiny sú pokrvne príbuzné a krv príbuzenstva je posvätná. Preto by človek nemal byť v nepriateľstve s blízkymi, ale musí si navzájom poskytovať všemožnú pomoc – či už v problémoch, v práci alebo na bojisku.

8. Každá manželka má jedného muža a každý manžel jednu manželka, starajte sa o rodinu

Toto je zákon rovnosti a rovnováhy mužských a ženských princípov. Rovnosť zároveň nie je rovnakosť. Každý je povolaný plniť svoju vlastnú funkciu, ktorú mu ukladá príroda.

9. Pracuj ako prikázali slovanskí bohovia

Podľa predpisov Bohov a Predkov musel každý Slovan pracovať. Pracujte v rozsahu, ktorý by jemu, jeho rodine a klanu poskytol potrebné jedlo, bývanie, odev, výrobné nástroje a ochranu. Slovania od svojich Bohov nikdy nič nežiadali, len oslavovali ich silu, štedrosť, veľkosť. Veď Slovania sú deti a vnuci Bohov, ich priami potomkovia a dedičia. A pre zdravého silného manžela je nedôstojné žobrať od otcov a starých otcov niečo pre svoju potrebu, je celkom schopný si to zarobiť vlastnou prácou a zručnosťou. Starí Slovania nemali otrokov. Dokonca aj zajatí nepriatelia, tí istí Rimania alebo Gréci, ktorí pracovali na určitú dobu, sa stali slobodnými a boli vypustení do voľnej prírody. Slobodná práca bola najvyššou túžbou Slovanov.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: