Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Situácia okolo paragrafu 363 začína u nás už naberať obludné rozmery. Otázkou je, komu toto vyhovuje? Do tejto situácie sa nechala vtiahnuť aj prezidentka, ktorá si chcela nechať doručiť od generálneho prokurátora Mariána Žilinku rozhodnutia Generálnej prokuratúry o návrhoch obvinených na konanie podľa ustanovenia § 363 Trestného poriadku. Ten to však odmietol, a tak prezidentka požiadala Ústavný súd aby rozhodol, či si takéto niečo môže Žilinka dovoliť.

Danú tému živia najmä niektoré médiá, ktoré viditeľne držia stranu prezidentke. Patrí medzi nich zrejme aj verejnoprávna RTVS, ktorej moderátor v dnešnej debate medzi šéfami Hlasu-SD Petrom Pellegrinim a Progresívneho Slovenska Michalom Šimečkom opäť otvoril túto tému, ktorá drvivú väčšinu Slovákov už vôbec nezaujíma. Na to, čo sa moderátor svojich hostí pýtal, a najmä že v debate bol opäť aj predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka, zareagoval v statuse národniar a televízny exmoderátor Karol Farkašovský, ktorý nechápe, či je to zo strany RTVS úmysel, alebo amaterizmus. „Obvinenie prezidentky, paragraf 363 – výsostne právnické témy. A dramaturgia RTVS pozve do nedeľnej diskusie dvoch politikov, ktorí s ňou nemajú nič spoločné. Sami vo vysielaní priznajú, že sú v tejto oblasti iba laici,“ krúti hlavou hneď v úvode Farkašovský,

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Podľa národniara sa napriek tomu moderátor so svojimi hosťami bavil 25 minút o vyslovene právnickej téme, v ktorej nie sú odborníci. „Na čo, a pre koho? Čo má z toho divák, občan, volič…?“ pýta sa Farkašovský a dodáva, že keď už tieto témy, tak by bolo zmysluplnejšie pozvať napríklad ústavného špecialistu z právnickej fakulty. „A ešte podstatná otázka – Načo a prečo pozýva RTVS do diskusnej politickej relácie každý týždeň toho istého hosťa? Čo nové už môže v rozpätí týždňa priniesť a povedať? Nedá sa to vysvetliť inými slovami ako – servilnosť a manipulácia,“ skonštatoval na záver Karol Farkašovský.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d