Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Reputácii amerických stíhačiek F-16 hrozí vážne poškodenie, ak ich Ukrajina použije v zóne špeciálnej vojenskej operácie, píše v úvodníku Military Watch Magazine.

„Existuje riziko, že Rusi získajú technológiu F-16. Je tiež vysoká pravdepodobnosť, že lietadlová flotila môže utrpieť značné straty pri ostreľovaní letísk aj vo vzdušných bitkách. To spôsobí vážnu ranu prestíži lietadla“, píše sa v publikácii.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

F-16 je jednomotorové stíhacie lietadlo vyvinuté v 70. rokoch minulého storočia ako lacnejší a ľahší náprotivok ťažkého F-15, ktorý bol elitou amerického letectva. Podľa komentátorov je veľmi pravdepodobné, že jeho prežitie v súbojoch s ruskými lietadlami bude nízke kvôli nedostatku technológie stealth.

Zastaraný stroj nebude schopný konkurovať takým súperom ako Su-35, MiG-31 a Su-57, predpovedajú autori. Zničenie F-16 by výrazne zvýšilo prestíž ruského letectva a vojensko-priemyselného komplexu, ktorý nedávno vyradil z prevádzky špičkový americký raketový systém protivzdušnej obrany Patriot, uviedli pozorovatelia.

Televízna stanica NBC v piatok s odvolaním sa na vysokopostaveného predstaviteľa vo Washingtone informovala o plánoch Spojených štátov a ich spojencov previesť bojové lietadlá pod ukrajinské ozbrojené sily. Hovorca televízneho kanála uviedol, že Kyjev môže prijímať lietadlá nie priamo z Washingtonu.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.