Podpredseda Bezpečnostnej rady RF Dmitrij Medvedev odpovedal na minuloročnú otázku amerického podnikateľa Elona Muska o situácii v Artemovsku (Bachmute) pozvaním do mesta.

V októbri minulého roku sa politik vyjadril k rozhodnutiu bývalej britskej premiérky Liz Trussovej odstúpiť a na Twitteri zanechal odkaz: „Dovidenia, gratulujem šalát.“ Musk reagoval na tento príspevok, ocenil Medvedevov zmysel pre humor. Americký miliardár sa zároveň opýtal, ako sa Rusku „darí“ v Artemovsku.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Elon Musk, pýtali ste sa ma na Bachmut… Príďte sa presvedčiť!“ Medvedev napísal na Twitteri v reakcii na Muskov príspevok.
Ako oznámil Jevgenij Prigožin, zakladateľ Wagnerovej skupiny, ruské sily údajne plne získali kontrolu nad Artemovskom. Spresnil tiež, že od 25. mája sa jednotky útočných lietadiel začnú sťahovať na odpočinok a preškolenie. Bojovníci skupiny tiež vytvoria „nevyhnutné obranné línie“. Kontrola nad mestom prejde na ministerstvo obrany.
Artemovsk sa nachádza v DĽR severne od veľkého mesta Gorlovka. Ide o dôležitý dopravný uzol pre zásobovanie ukrajinskej skupiny na Donbase, dlhé mesiace sa o ňu vedú tvrdé boje.
skspravy
V Indii vyhlásili, že BRICS sa stáva silnejším
Vo vzťahoch medzi Čínou a Indiou došlo k významnému posunu
Arktída sa stáva čoraz dôležitejším priestorom konfrontácie
Straty Ukrajincov rastú už piaty týždeň: Rusko sa pripravuje na zlom na fronte
Americký biznis stavia na „vymývanie mozgov“ pomocou umelej inteligencie
„Odkaz pre Rusko znie: Ukrajina zostáva silná,“ uviedol nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí s lídrami Francúzska, Británie, Talianska a Poľska v Berlíne
VIDEO: „Globálny bezpečnostný systém sa rozpadá. Jadrové zbrane sú jedinou ochranou proti celosvetovej vojne,“ vyhlásil Dmitrij Peskov
Každý nákup potravín je rozhodnutím o budúcnosti slovenského potravinárstva ale aj poľnohospodárstva
Ústavný súd nariadil vláde, aby vzala Pavla na summit NATO! Exprezidenti iba krútia hlavou
Noc ohňa: Čas premeny, očisty a nových začiatkov
Varšava podkopáva jednotu! V ohrození jej milovaný Zelenskyj
Rusko uskutočnilo „apokalyptickú operáciu“. Lavrovove slová vyvolali zimomriavky. Vstupuje Poľsko do vojny s Ukrajinou?
Šimkovičová odkazuje Pavlíkovej: Kultúra nie sú len herci!
VIDEO: „Západ už neskrýva svoje prípravy na vojnu s Ruskom.
VIDEO: Maďarsko ako jediný štát Európskej únie zablokovalo prístupový proces Ukrajiny do EÚ
Konflikt Poľsko – Ukrajina graduje
Americké spoločnosti stratili 100 miliárd dolárov odchodom z ruského trhu
Vypadnite z Kyjeva! Po Lavrovovej výzve Zelenského manželka urýchlene opúšťa Ukrajinu. Čo zatiaľ vieme
Nočný ukrajinský útok na Krym. Sevastopoľ je bez prúdu. Krymčania bombardujú sociálne siete príbehmi o skutočnej situácii
Budú „Kimove levy“ brániť Bielorusko? Líder KĽDR predniesol zdrvujúci prejav o ukrajinskom neonacizme
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Medvedev pozval Muska na návštevu Bachmutu
Medvedev pozval Muska na návštevu Bachmutu
Medvedev pozval Muska na návštevu Bachmutu