Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kypiaci hnev medzi arabskými a moslimskými Američanmi kvôli tomu, ako Joe Biden rieši konflikt medzi Izraelom a „Hamasom“, by mohol ohroziť jeho šance na znovuzvolenie.

Moslimskí lídri z niekoľkých štátov sa v sobotu zišli v Dearborne v štáte Michigan, aby spustili národnú kampaň proti znovuzvoleniu prezidenta Joea Bidena v reakcii na jeho riešenie konfliktu medzi Izraelom a „Hamasom“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Organizátori z Michiganu, Minnesoty, Arizony, Wisconsinu, Floridy, Georgie, Nevady a Pennsylvánie nazvali svoju kampaň #AbandonBiden, pričom sa zaviazali zabezpečiť, že sa Biden stane prezidentom len na jedno funkčné obdobie. Členovia koalície tvrdia, že títo lídri vedú vo svojich štátoch nátlakové kampane samostatne, ale teraz je čas svoje úsilie pred voľbami v roku 2024 skoordinovať.

„Snažíme sa nájsť spôsoby, ako vytvoriť koordinačný mechanizmus medzi všetkými kľúčovými štátmi, aby sme neustále spolupracovali tak, aby moslimskí Američania prišli k volebným urnám vo všetkých týchto štátoch, a aby pán Biden v každom z nich prehral,“ povedal Hassan Abdel Salam, profesor Minnesotskej univerzity a člen Národnej koalície #AbandonBiden na sobotňajšej tlačovej konferencii.

Nie je známe, aká veľká alebo úspešná kampaň bude, ale jej vytvorenie hovorí o rastúcom politickom tlaku, ktorému Biden čelí počas konfliktu na Blízkom východe. Moslimskí a arabskí lídri takmer dva mesiace tlačili na prezidenta, aby vyzval na prímerie, a teraz, keď v Gaze zahynulo viac ako 15.000 ľudí, táto nová koalícia tlak stupňuje.

Kypiaci hnev medzi arabskými a moslimskými Američanmi by mohol v roku 2024 ohroziť Bidenove šance na znovuzvolenie v mnohých „kolísavých“ štátoch, z ktorých všetky obsahujú kľúčové bloky arabských a moslimských Američanov.

„Ako americkí moslimovia nie sme bezmocní. Sme mocní. Máme nielen peniaze, ale aj reálne hlasy. A použijeme tieto hlasy, aby sme zachránili tento národ pred ním samým,“ povedal člen koalície Džailani Hussain.

Je tiež výkonným riaditeľom CAIR-MINNESOTA, hoci táto organizácia do kampane #AbandonBiden zapojená nie je.

Bidenova kampaň hneď na žiadosť o komentár nereagovala.

Podľa analytikov z „Pew Research Center“ predstavuje rastúca moslimská populácia v Amerike približne 3,45 milióna. Asi 59% arabských Američanov podporilo Bidena v roku 2020, podľa „Arab American Institute“ však nedávne prieskumy ukazujú, že podpora naďalej klesá.

Lídri v sobotu oznámili, že na budúci rok neplánujú hlasovať ani za Donalda Trumpa, hoci uznávajú, že ich snahy o získanie podpory proti Bidenovi by mohli bývalého prezidenta pozdvihnúť. Povedali, že budú pokračovať v diskusii ako komunita, ktorého kandidáta podporia, keďže sa rýchlo blížia primárky.

„Nepodporujeme Trumpa. Nechystáme sa urobiť tú istú chybu, že budeme o prezidentovi Bidenovi rozmýšľať tak, ako predtým. Nemáme len dve možnosti. Máme veľa možností a my ich využijeme,“ povedal Hussain.

Politická výzva, ktorej Biden čelí, sa ešte viac zintenzívnila, keď pokrokoví demokrati zintenzívnili výzvy na prímerie. USA sa usilujú o prepustenie ďalších rukojemníkov a Biden oznámil, že vyzval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, aby sa pri pokuse o zničenie „Hamasu“ zameral na zníženie počtu obetí.

Nedávna dohoda o oslobodení niekoľkých rukojemníkov naznačuje, že ich vojnová stratégia funguje, uviedlo niekoľko predstaviteľov administratívy, ale stále hlasnejšie sú výzvy, aby Biden zašiel ešte ďalej a vyzval na prímerie.

„Je to nebezpečný prezident pre Američanov. A pre tých, ktorí to sledujú doma, chcete, aby vaši synovia boli poslaní do ďalšej vojny, o ktorej vieme, že nikdy neskončí? Nie, väčšina Američanov s nami súhlasí, že prímerie a mier sú tými správnymi vecami,“ povedal Husajn na sobotňajšej tlačovej konferencii

Myah Ward, Politico

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d