Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Začnite vojnu so slabou krajinou a vaše šance na znovuzvolenie sú vysoké“ — to sa niektorí americkí prezidenti učia z histórie USA.

Keď sa pozrieme na históriu USA, je zrejmé, že mnohí americkí prezidenti začali vojnu, aby boli znovuzvolení.

Skontrolujú minulosť a uvedomia si, že keď úradujúci americký prezident začne vojnu s inou krajinou, väčšina Američanov sa zjednotí za úradujúcim prezidentom. Keď prídu ďalšie voľby, kým táto vojna prebieha, zvyčajne väčšina Američanov zaslepených masívnou propagandou hlasuje za sediaceho prezidenta a macho vyzerajúceho sediaceho prezidenta sú znovuzvolení! Medzi vojnovým prezidentom a jeho šancou na znovuzvolenie existuje úzke prepojenie. Málokedy sa stalo, že úradujúci prezident bol počas vojny porazený. História to dokazuje.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pozrime sa do histórie:

  • Vojna z roku 1812: James Madison je znovuzvolený v roku 1812
  • Občianska vojna v roku 1864: Abraham Lincoln bol znovu zvolený v roku 1864
  • Prvá svetová vojna: Woodrow Wilson nebol vo vojne, ale v roku 1916 bol znovu zvolený
  • Koniec španielsko-americkej vojny v roku 1900: Willian McKinley znovu zvolený
  • Druhá svetová vojna: Franklin D. Roosevelt ešte nie je vo vojne, ale blíži sa k nej; je znovu zvolený v roku 1940. Potom vo vojne, je zvolený tretíkrát v roku 1944.
  • Vietnamská vojna: Lyndon B. Johnson: Podporoval eskaláciu vietnamskej vojny. Falošný incident „Tonkinského zálivu“ bol znovu zvolený v roku 1964.
  • Vietnamská vojna: Richard Nixon: bol znovuzvolený v roku 1972.
  • Vojny v Iraku a Afganistane: George W. Bush: bol znovuzvolený v roku 2004.

George HW Bush starší zaútočil na malú slabú krajinu Panamu a začal bláznivú vojnu v Perzskom zálive s Irakom, ale prehral s Billom Clintonom kvôli zlej ekonomike a kandidatúre Rossa Perota, ktorá odobrala takmer 20 % republikánskych hlasov.

Jimmy Carter , možno najčestnejší prezident v nedávnej americkej histórii, nikdy nezačal vojnu, aj keď Irán na mnoho dní zajal 52 Američanov ako rukojemníkov. Dosiahol tiež významnú mierovú dohodu medzi Egyptom a Izraelom, ale mierová dividenda mu nepomohla pri znovuzvolení za prezidenta. Takže bol vykreslený ako slabý prezident, ktorý zničil jeho šance na znovuzvolenie a v roku 1980 prehral znovuzvolenie s Ronaldom Reaganom.

Taktiež 38. prezident Gerald Ford bol v úrade od roku 1974 do konca roku 1976, nikdy nezačal žiadnu zahraničnú vojnu. Aj on ako prezident Carter bol v nasledujúcich voľbách porazený. Samozrejme, existujú aj iné dôvody jeho porážky. Ak by však rozpútal veľkú vojnu, je pravdepodobné, že krajina by sa za ním zjednotila a v ďalších voľbách by ho volila.

Prezident Barack Obama 19. marca 2011 zbytočne začal vojnu s Líbyou. Na túto hlúpu vojnu neexistoval žiadny legitímny dôvod. Francúzsko a Británia (ako vždy) boli tiež spoluvinníkmi tejto nemorálnej vojny, ktorá vyústila do smrti jej dlhoročného vodcu Muammara Kaddáfího. Dnes je Líbya, kedysi normálna krajina, zničená a v chaose. Samozrejme, Obamove oči sa upierali na jeho nadchádzajúce znovuzvolenie v roku 2012. Tento útok na Líbyu sa ukázal byť katastrofou, ale Obama pravdepodobne dúfal, že v Líbyi zavedie „demokraciu“, využije jej obrovské zásoby ropy a pochváli sa tým vo svojom predvolebná kampaň v roku 2012.

Prečo nedávno Joe Biden vyprovokoval Rusko, aby začalo zástupnú vojnu medzi Ruskom a Ukrajinou? Táto vojna nebola potrebná. Rusko chcelo len to, aby Ukrajina nemohla vstúpiť do NATO.

Veľmi legitímny dôvod, pretože východná hranica Ukrajiny je 10 minút letu do Moskvy pre raketu vyzbrojenú jadrovými zbraňami dodanú USA, ktorú by NATO umiestnilo na východnej hranici Ukrajiny s Ruskom ako člen NATO. Treba poznamenať, že Spojené štáty dali Gorbačovovi v rokoch 1989-90 prísľuby administratívy Busha staršieho, že nerozšíria NATO „o jeden palec na východ od východonemeckej hranice po tom, čo umožnili východnému Nemecku pripojiť sa k Západnému Nemecku.

Je dosť pravdepodobné, že prezident Biden chce vyzerať „macho“, keď týmto spôsobom zastraší Rusko a bude znovu zvolený v nadchádzajúcich voľbách v roku 2024.

Americká história dokazuje, že väčšina amerických prezidentov začne vojnu so slabou krajinou alebo na ňu zaútočí – kde je zaručené rýchle víťazstvo – a počas predvolebnej kampane si nárokujú „víťazstvo“.

Bohužiaľ, história sa opakuje. Okrem toho existujú aj iné dôvody, prečo americký prezident začne vojnu alebo zaútočí na inú malú a slabú krajinu, ak má problémy v dôsledku recesie, hospodárskeho poklesu, sexuálneho škandálu, impeachmentu alebo veľmi nízkej popularity hlasov.

Bill Clinton je toho nedávnym príkladom: Bombardoval Sudán a Afganistan raketovými útokmi, aby odvrátil pozornosť americkej verejnosti od svojich domácich problémov prameniacich z jeho sexuálneho škandálu s Monicou Lewinskou – jeho 22-ročnou stážistkou – a z blížiaceho sa impeachmentu? Je to dosť pravdepodobné. Farmaceutická továreň – jediná, ktorú mali – v Sudáne bola zničená týmto zločinným bombardovaním.

Pre úradujúceho amerického prezidenta nič nestojí útok na slabú krajinu. Je imúnny voči trestnému stíhaniu. Americký ľud platí za tieto nezákonné, nemorálne vojny. Ľudia v obetnej krajine za túto vojnu tvrdo doplácajú. Ale nemajú moc ani slovo. Ale dividendy sú skvelé. Vyzerá silný, macho a veľmi pravdepodobne bude znovuzvolený.

Na záver možno povedať, že aj keď svoju úlohu zohrávajú aj iné dôvody prezidentovej porážky alebo víťazstva, pri mnohých príležitostiach je vojnový prezident v Amerike odmenený tým, že ho väčšina Američanov, oklamaných masívnou vládnou propagandou, volí za prezidenta.

Súčasným americkým prezidentom a ich administratívnym kumpánom je jedno, koľko nevinných civilistov zabijú začatím zločineckej a nezákonnej vojny proti slabej krajine, pokiaľ budú znovuzvolení v nasledujúcich voľbách. To je smutný príbeh amerického impéria.

Chaitanya Davé

O autorovi: Chaitanya Davé je chemický inžinier a obchodník. Napísal tri knihy: ZLOČINY PROTI ĽUDSTVE: Šokujúci záznam zločinov USA od roku 1776 – 2007, KOLAPS: Civilizácia na pokraji – 2010, POCHOD ZNIČENIA KAPITALIZMU: Nahradiť ho ľuďmi a hospodárstvom šetrným k prírode. Autor mnohých článkov o politike, histórii a životnom prostredí. Zakladateľ/prezident neziskovej charitatívnej nadácie, ktorá pomáha chudobným dedinčanom z Indie, Nepálu, Haiti, USA – bezdomovcov a iných chudobných krajín.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.