Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Americké médiá od začiatku roka propagujú ukrajinskú „jarnú ofenzívu“ ako rozhodujúci bod obratu vo vojne.

Ukázalo sa však, že táto ofenzíva nepriniesla nič iné ako krvavý debakel. Napriek úmrtiam desiatok tisíc ukrajinských vojakov sa ukrajinskej armáde nepodarilo prelomiť ani prvú obrannú líniu zriadenú ruskou armádou.

V piatok Washington Post uverejnil článok, v ktorom informovali, že

americké spravodajské agentúry dospeli k záveru, že ofenzíva nesplní svoje hlavné ciele, ktorými je cesta do Azovského mora s cieľom odrezať „pozemný most“ na Krymský polostrov.

“Americká spravodajská komunita odhaduje, že ukrajinská protiofenzíva nedosiahne kľúčové mesto Melitopol na juhovýchode,” informoval Post , čo znamená, že “Kyjev nesplní svoj hlavný cieľ, ktorým je prerušenie ruského pozemného mosta na Krym v tohtoročnom tlaku.”

„Ponuré“ hodnotenie znamená, že napriek poskytnutiu desiatok miliárd dolárov vo vyspelej vojenskej výzbroji ofenzíva „splnila svoje ciele,“ píše Post .

Okrem podrobností o rozsahu debaklu pre ukrajinské sily, článok charakterizuje úlohu USA pri požadovaní ďalšej významnej eskalácie vojny, bez ohľadu na cenu ukrajinských životov.

The Post informoval, “V prvom týždni bojov utrpela Ukrajina veľké straty na dobre pripravenej ruskej obrane napriek tomu, že mala celý rad novozískaných západných zariadení, vrátane amerických bojových vozidiel Bradley, nemeckej výroby tankov Leopard 2 a špecializovaných vozidiel na odstraňovanie mín.”

Článok pokračoval,

“Spoločné vojnové hry vedené americkými, britskými a ukrajinskými armádami počítali s takýmito stratami, no predstavovali si, že Kyjev akceptuje straty ako cenu prerazenia cez hlavnú obrannú líniu Ruska,” uviedli predstavitelia USA a Západu.

„Ukrajina sa však rozhodla zastaviť straty na bojisku a prejsť na taktiku spoliehania sa na menšie jednotky, aby sa presadili v rôznych oblastiach frontu. To viedlo k tomu, že Ukrajina počas leta postupne získavala v rôznych vreckách.

Ide o mimoriadne priznanie. Washington naplánoval útočnú operáciu, ktorej úspech určila jeho klientska vláda na Ukrajine, ktorá prinútila svoju brancovskú armádu k hromadnému samovražednému útoku proti dobre bráneným frontovým líniám.

Zelenského vláda, ktorá sa pravdepodobne obávala úplného zrútenia morálky alebo vzbury, dospela k záveru, že takýto samovražedný nápor by nebol možný, a prešla na vojenskú stratégiu, ktorá by mala za následok menej obetí, na hnev Washingtonu.

Tieto vyhlásenia potvrdzujú opakované varovania Svetovej socialistickej webovej stránky, že Bidenova administratíva, ktorá vidí obyvateľstvo Ukrajiny len ako potravu pre delá, je odhodlaná bojovať „do posledného Ukrajinca“.

Web World Socialist Web Site napísal v máji,

„Imperialistické mocnosti požadujú, aby sa tieto zbrane dostali do rúk novo odvedených ukrajinských jednotiek, mnohé z nich schmatli na ulici, aby ich vrhli na silne opevnené ruské pozície… Jediný istý výsledok toľko medializovanej protiofenzívy bude byť ďalšou obrovskou stratou na životoch.”

Článok Post kriticky pripúšťa, že USA už vo februári vedeli, že ukrajinské sily čelia katastrofe.

The Post píše:

Nové spravodajské hodnotenie je v súlade s tajnou americkou prognózou z februára, ktorá naznačuje, že nedostatky vo výzbroji a sile ozbrojených síl môžu znamenať, že protiofenzíva „nezaostáva“ za cieľom Ukrajiny prelomiť do augusta pozemný most na Krym.

V tom čase nebol obsah týchto dokumentov seriózne preskúmaný alebo zverejnený americkými médiami, ktoré naďalej propagovali ofenzívu ako bod obratu vo vojne.

Na rozdiel od toho, WSWS poukázalo na význam dokumentov, ktoré odhalili „významné nedostatky v oblasti vytvárania a udržania síl“ a pravdepodobne priniesli len „skromné ​​územné zisky“, pretože úplne porušili podvodný príbeh, ktorý použila Bidenova administratíva a americké médiá. propagovať najnovší krvavý kúpeľ.

Skutočným cieľom USA však bolo maximalizovať počet zabitých Rusov, míňať ruský vojnový materiál a oslabovať ruskú ekonomiku, pričom ukrajinské sily použili ako potravu pre delá.

Článok citoval generála Marka Milleyho, ktorý argumentoval, že katastrofa mala aj svoju pozitívnu stránku. Milley sa chválil koľko ruských vojakov bolo zabitých a povedal: “Rusi sú v dosť drsnom stave… Utrpeli obrovské množstvo obetí.” Ich morálka nie je skvelá.”

Toto bola v skutočnosti parafráza vyhlásenia senátora Lindseyho Grahama , ktorý sa chválil, že v dôsledku amerického financovania Ukrajiny „Rusi umierajú“ a že sú to „najlepšie peniaze, aké sme minuli“.

Ofenzíva priniesla ukrajinským silám krvavý kúpeľ. Minulý týždeň denník The New York Times informoval o existencii jednotky, ktorej vojaci sa trikrát vystriedali.

Začiatkom tohto mesiaca The Wall Street Journal informoval , že 50 000 alebo viac Ukrajincov sa stalo amputovanými, pričom citoval údaje od nemeckého Ottobock, najväčšieho svetového výrobcu protetiky. Tým by sa úroveň amputácií v ukrajinskej vojne dostala na rovnakú úroveň ako u hlavných bojovníkov v prvej svetovej vojne.

Ukrajina je v súčasnosti najviac zamínovanou krajinou na svete, pričom približne 30 percent krajiny alebo približne 67 000 míľ je posiatych výbušnou muníciou.

Rastúce uznanie zlyhania protiofenzívy v amerických médiách nezmenšuje nebezpečenstvo, ktoré predstavuje vojna. Skôr existuje obrovské nebezpečenstvo, že USA odpovedia na čoraz zúfalejší stav svojej zástupnej vojny s Ruskom novou veľkou vojenskou eskaláciou.

Začiatkom tohto mesiaca Biely dom požiadal Kongres o ďalších 24 miliárd dolárov na vojnu na Ukrajine, pričom americký minister zahraničných vecí Antony Blinken sa zaviazal pokračovať vo vojne, „tak dlho, ako to bude potrebné“.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: