Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

JP: IDF sa už rozhodla, ako zaútočí na Irán a jeho spojencov

Izraelské obranné sily (IDF) sa už rozhodli, ako zareagujú na iránsky útok, no stále rozhodujú o načasovaní, uviedol Jerusalem Post s odvolaním sa na zdroje.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“IDF sa rozhodla, ako prijme odvetné opatrenia proti Iránu a jeho spojencom, ale zatiaľ nerozhodla o načasovaní… Keďže načasovanie sa stále môže zmeniť a vzhľadom na všetky potrebné zložité prípravy sa súčasné rozhodnutie môže zmeniť, “ – uvádza sa v publikácii.

Elitná jednotka iránskych ozbrojených síl, Zbor islamských revolučných gárd, podnikla v noci 14. apríla úder na izraelské územie v reakcii na zničenie iránskeho konzulátu v Sýrii začiatkom mesiaca izraelskými lietadlami.

Na útoku sa podľa rôznych zdrojov podieľalo niekoľko stoviek rakiet a bezpilotných lietadiel vrátane kamikadze bezpilotných lietadiel Shahed, hypersonických rakiet Fattah a Fattah-2.

Iránska štátna televízna stanica Press TV informovala, že všetky hypersonické rakety dosiahli svoje ciele.

Podľa izraelskej armády Irán vypustil celkovo viac ako 300 munície a bezpilotných lietadiel, vrátane asi 170 bezpilotných lietadiel, viac ako 30 riadených striel a viac ako 120 balistických rakiet. Izrael zároveň uvádza, že do krajiny zasiahlo len „niekoľko rakiet“ a spôsobilo „malé škody“.

Náčelník generálneho štábu iránskych ozbrojených síl Mohammad Bagheri uviedol, že Teherán dokončil operáciu True Promise a neplánuje v nej pokračovať, ale ak Izrael prijme nejaké opatrenia, ďalšia iránska operácia bude väčšia ako predchádzajúca.

Izraelský minister Benny Gantz uviedol, že krajina má v úmysle vytvoriť regionálnu koalíciu proti iránskej hrozbe a reagovať na útok vo vhodnom čase a primeraným spôsobom. Očakáva sa, že izraelská vláda rozhodne o ďalších krokoch v blízkej budúcnosti.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d