Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Asociácia televíznych vysielateľov Slovenska (ATVS) kriticky vníma predložený Návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Ten po niekoľkých zásadných a verejne neprediskutovaných zmenách schválila Vláda SR len niečo viac ako 24 hodín po tom, ako sa s nim mohla oboznámiť verejnosť. Oproti prvej verzii zákona jeho revidovaná verzia prináša zásadné zmeny v podiele reklamy, ktorú môže vysielať verejnoprávne médium. Povolený podiel reklamy sa pritom v aktuálnej podobe zvyšuje až 10-násobne.

Súkromné televízie spustili plač

Súkromní vysielatelia upozorňujú, že to naruší rovnováhu medzi súkromnými a verejnoprávnym vysielateľom. „Obrovské zvýšenie podielu reklamy v prípade verejnoprávneho vysielateľa zásadne znevýhodňuje súkromných televíznych vysielateľov, poskytne mu neférovú výhodu a predstavuje ďalšiu snahu o obmedzenie pôsobenia súkromných televízií na trhu,“ uvádza ATVS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Slovenská národná strana reaguje

„Markíza a Jojka by nás najradšej roztrhali, pretože chceme RTVS pomôcť byť ziskovejšou. RTSV nemôže byť donekonečna dotovaná len štátom,“ uvidli z SNS s tvrdením, že sú na ňu napojené externé firmy, ktoré ju cicajú a tým pádom aj štát. Dopĺňajú, že RTVS dlhodobo nie je ekonomicky udržateľná. „Budovy sú v dezolátnom stave a súčastný riaditeľ absolútne v ničom nekoná.“

Jasným signálom bolo Slnko v sieti

„Koniec koncov svoju nezávislosť RTVS preukázala aj v nedávnej relácii Slnko v sieti, kedy sme videli v priamom prenose jej zaujatosť voči vládnej koalícii. My chceme, aby v RTVS veci konečne fungovali!“ Uviedli v stanovisku predstavitelia SNS.

Najsmotánkovejšia smotánka. Starostlivo vymodelované úsmevy. Uhladené vystupovanie a nóbl róby. Hlavne tie nóbl róby sú po každej akcii, akou bolo odovzdávanie cien Slnko v sieti terčom „módnej polície“. No a ich hodnotenia „podčiarkujú“ časopisy tým, že do hodnotenia jednotlivých rób a toho, ako sa ktorým dámam hodia, „pustia vlčákov“ – teda čitateľov, či divákov. A tí, respektíve tie, na jednotlivých modeloch rady nenechajú suchej nitky. Lenže… teraz nešlo o róby!

„Vlčákov pustili“ aj v jednom z lajfstajlových časopisov s otázkou, ako sa čitateľkám páčil výber outfitu Čaputovej, Turzonovovej, či iných hviezdičiek a hviezd, ktoré sa odovzdávaní ceny Slnko v sieti zjavili. Dámy sa však nepustili do hodnotenia účastníčok, ale do samotnej RTVS. Ak teda opozícia tvrdí, že „vláda im chce vziať RTVS“, tak diskusia pod článkom, ju vyvedie z omylu. Ani ľuďom sa nepáči to, čo sa z RTVS za posledné roky stalo.

Kramplová, Blaha, Taraba …

Politici sa totiž zhodujú v názore, že RTVS v tejto „liberálnej“ podobe musí skončiť a nastúpiť by mala televízia, ktorá spĺňa podmienku duálnosti a verejnoprávnosti. Kramplová jej vyčíta, že roky nedávala priestor iným názorom; Blaha a Taraba hovoria o aktivistoch; Machala hovorí o tom, že programová štruktúra sa približuje komerčným televíziám či rádiám a Jarjabek pripomína absenciu skutočnej kultúry. Pravdou je, že lukostreľbu, divadelné predstavenie, či iné kultivujúce programy v programe RTVS musíte veľmi starostlivo hľadať. To sú však stále len názory politikov.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d