Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Slovenské národné divadlo je štátna príspevková organizácia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Nie je to teda súkromné spoločenstvo, ktoré si v rámci výkonu práce môže rýdzo teoreticky, lebo aj tu je prítomný rozmer elementárnej slušnosti, napríklad počas predstavenia pred divákmi dovoliť to, že postava, znázorňujúca homosexuála zrazu z pódia vykrikuje, že „nenávidí“ ministerku kultúry.

No a to sa malo stať práve na doskách SND – „počas predstavenia kričal Kostelný v jeho postave homosexuála do mikrofónu, že nenávidí Martinu Simkovičovú, nedopovedal to teda celé. Tak ja sa pýtam a budem sa pýtať aj pána riaditeľa, aj tohto konkrétneho herca, keďže je platený z peňazí štátnych. Lebo je zamestnaný v štátnej inštitúcii a hrá tam, že či je toto v súlade s demokraciou,“ popísala incident ministerka Šimkovičová v nedávnom rozhovore v rádiu InfoVojna.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pobúrenie

Mainstreamový portál aktuality.sk informoval, že „šéfka rezortu kultúry Martina Šimkovičová a generálny tajomník jej služobného úradu Lukáš Machala sú pobúrení správaním niektorých predstaviteľov Slovenského národného divadla (SND).

Podľa portálu Lukáš Machala hovorí, že „SND, ktoré patrí pod ministerstvo, už dlhšie provokuje a robí „protivládne demonštrácie“. Ministerku Šimkovičovú podľa citovaného webu „osobitne rozhorčilo správanie herca Ľuboša Kostelného, ktorý vraj na ňu verbálne útočil priamo z javiska počas predstavenia.“

Podľa ministerky kultúry a Lukáša Machalu , generálneho tajomníka MK SR si situácia vyžiasda „rozhovor“ nielen s hercom Kostelným, ale aj s generálnym riaditeľom SND Matejom Drličkom.

Čo na tú nenávisť a jej strojcov „ešte“ prezidentka? Bude ju vnímavo prehliadať?

Už mesiace musí ministerka kultúry prakticky denne znášať osobné útoky, invektívy a vulgarizmy, ktoré jej adresujú neznámi ľudia prostredníctvom sms správ, mailov a sociálnych sietí. Tieto útoky znáša bez akejkoľvek ďalšej publicity, pretože sú zjavne výplodom narušených ľudí. (TASR)

Mimochodom, ak by si zas tentoraz Šimečka chcel „nedať“ SND

Správa agentúry TASRz roku  2011 – „Minister kultúry Daniel Krajcer považuje Slovenské národné divadlo (SND) za jednu z najdôležitejších národných inštitúcií na Slovensku, preto ho znepokojujú všetky negatívne informácie, ktoré k nemu prenikajú priamo z prostredia divadla či prostredníctvom médií a ktorých sa objavilo príliš veľa najmä v posledných týždňoch. Minister sa preto rozhodol poslať do SND kontrolu.“ Čiže, ak Krajcerova kontrola v SND nevyvolala žiadfen rozruch, logické by bolo brať aj iniciatívu MK SR začať ropzhovory s divadlom ako úplne normálnu, vyplývajúcu z kompetencií ministerstva, ale aj z dôvodu jeho funkčnej organizačnej podriadenosti rezortu kultúry.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d