Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Niektorí ľudia sa spamätali, niektorí novinári nie,“ nazval svoj príspevok na Facebooku minister vnútra.

K príspevku pripojil aj video zo svojho vystúpenia v relácii RTVS. Podľa M. Šutaja Eštoka sa médiá snažia odkloniť pozornosť od činu atentátnika k ochrankárom. Pointa je pritom inde – pri „hecovaní“ spoločnosti, na čom sa podieľali aj médiá, vrátane toho verejnoprávneho.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Médiá sa snažia odkloniť pozornosť od činu atentátnika

Podľa Matúša Šutaja Eštoka, niektorí politici a časť médií tak „rozhecovali“ spoločnosť, že jeden pomätenec sa rozhodol zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. „Poďme sa baviť o tomto. O vašej zodpovednosti aj zodpovednosti verejnoprávnej televízie,“ hovorí minister zatiaľ čo moderátor mu skáče do reči.

Viacerí novinári sa nespamätali

Minister vnútra rozoberá dôvody útoku atentátnika na premiéra. Podľa neho dôvodom je aj to, že aj médiá zo štandardných vecí nad ktorými by sa za normálnych okolností nikto ani nepozastavil, vyrábali obrovské kauzy. Za príklad dal to, ako sa v roku 2010 menila verejnoprávna televízia, „nikto ani len neštekol, médiá nevychádzali s čiernymi titulkami, nikto nerobil protesty,“ upozornil Šutaj Eštok.

„Niektorí politici sa po atentáte na premiéra aspoň na chvíľu spamätali, a tak mohol parlament tento týždeň prijať jednomyseľne spoločné uznesenie k tejto tragédii. Viacerí novinári sa však stále nespamätali a nedokážu si priznať, že na rozoštvávaní spoločnosti nesú svoj podiel viny. Musel som dnes veľmi otvorene pomenovať tento jav práve v RTVS, ktorá z legitímnej úpravy svojho fungovania s pomocou opozície vyrobila fatálny útok na demokraciu. A zjavne úspešne, keďže „rušenie RTVS“ figurovalo medzi dôvodmi, pre ktoré sa atentátnik rozhodol prezentovať svoj politický názor výstrelmi do tela Roberta Fica,“ napísal k videu Matúš Šutaj Eštok.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.