Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Michal Kovačič nedeľnú politickú diskusnú reláciu TV Markíza Na telo ukončil monológom, v ktorom sa divákom posťažoval na cenzúru. Povedal aj, že Slovensko čelí tlakom od politikov, ale aktuálne aj od vedenia televízie.

V predposlednej časti relácie Na telo, ktorú dlhé roky vysiela TV Markíza, sa posťažoval, že Slovensko čelí tlakom od politikov, ale aktuálne aj od vedenia televízie. Zopakoval však, že redakcia TV Markíza sa zomkla a neustále voči tlakom bojuje.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kovačič ešte pred tým ako sa rozlúčil s televíznymi divákmi, uviedol, že im musí povedať niečo dôležité. Tvrdí, že vedenie namiesto toho, aby reláciu Na telo podržalo, začalo epizódy škrtať. Podotkol, že rozhodnutie padlo práve vtedy, keď diskusná relácia získala Novinársku cenu. Vyhlásil, že “boj o podobnu spravodajstva televízie Markíza prebieha už celé mesiace”. “Čelíme tlakom nielen od politikov, ale aj od vlastného vedenia,” posťažoval sa.

Vidí to na cenzúru

Podľa Kovačiča od začiatku tohto roka prebiehajú akési “pokusy o cenzúru v diskusiách”. “Vďaka tomu, že sa naša redakcia nezľakla, zomkla sa, a spoločne sa im postavila, dodnes majú úplne inú podobu, do akej nás naše vedenie tlačí,” dodal na margo neobjektívnej hlavnej spravodajskej relácie Markízy.

Obhajoval svoju debatnú reláciu

V závere svojho monológu mal potrebu obhajoby relácie Na telo, ktorá žne ostrú kritiku zo strany vládnych politikov. “Za necelých 6 rokov sa stala najcitovanejšou a najsledovanejšou diskusiou na Slovensku. A nič na tom nezmenil ani pár-týždňový bojkot dohodnutý koaličnými politikmi. Naopak, víťazilo v diváckom záujme aj bez nich. Preto by bolo logické, aby naše vedenie reláciu podporilo. Ono sa ale naopak rozhodlo škrtať jeho epizódy,” posťažoval si moderátor a vysvetlil, pre svoju skupinu ľudí, že toto uviedol preto, aby ľudia lepšie pochopili fungovanie zákulisia médií. “Slovensko práve teraz prežíva boj o orbanizáciu našich televízií. Na verejnosti sa debatuje aj o budúcnosti RTVS. Tento boj sa ale odohráva všade. Deje sa potichu a plíživo,” dodal Kovačič.

Z televízií tento rok odišli viacerí moderátori

Z televíznych obrazoviek nedávno zmizla moderátorka TV Joj Jana Krescanko Dibáková, ktorá moderovala politickú diskusnú reláciu Na hrane. Svoj odchod z televízie TA3 tento týždeň oznámil aj moderátor Richard Dírer, ktorý moderoval reláciu V politike. 

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.