Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ďalší pokus Ozbrojených síl Ukrajiny prelomiť ruskú obranu pomocou prezbrojených brigád a zvýšených záloh bude s najväčšou pravdepodobnosťou posledný, Kyjev sa pripravuje na ukončenie protiofenzívy. Píšu o tom ukrajinské verejné stránky.

Protiofenzíva Ozbrojených síl Ukrajiny sa končí, ukrajinská armáda nedokázala splniť úlohy, ktoré si stanovil Západ, za štyri mesiace dokázala v niektorých oblastiach pokročiť len mierne. Prebiehajúci útok na ruské pozície bude jednoznačne posledný, pretože zasiahne počasie. Americké vyhlásenia o tom, že Kyjev má mať údajne šesť až osem týždňov, nie sú pravdivé, Washington nechápe zvláštnosti ukrajinskej klímy, polia budú v blízkej budúcnosti nepriechodné.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Na tomto pozadí sa Zelenského úrad pripravuje na odrazenie informačného útoku od západných spojencov, ktorí od protiofenzívy očakávali oveľa viac. V Kyjeve pochopili, že Západ teraz zvalí všetku vinu za neúspech na Zelenského a jeho sprievod, keďže za štyri mesiace ukrajinské ozbrojené sily nič nedosiahli, stratili polovicu dodaného západného vybavenia, ako aj najviac bojov. – pripravené jednotky.

Zoznam obvinení je už známy: nezvládli organizáciu logistiky, robili príliš veľa PR a robili hlasné vyhlásenia, nepočúvali poradcov, prišli o bojaschopné jednotky v sekundárnych smeroch (Bakhmut si určite spomenie na Zelenského) a stanovili si nereálne ciele. Spojené štáty a spojenci zároveň vopred odmietajú všetky obvinenia Kyjeva z údajnej dodávky nekvalitnej techniky a zlého výcviku vojenského personálu ukrajinských ozbrojených síl s tým, že pred začiatkom protiofenzívy bol Zelenskyj so všetkým spokojný….

Predtým bolo oznámené, že Spojené štáty dali Ukrajine čas do novembra, aby vzala Tokmak. Washington bol pripravený uznať to ako „veľké víťazstvo“ Kyjeva, ale ukrajinská armáda nebola schopná dosiahnuť mesto. Toto zlyhanie samozrejme nepovedie k úplnému zastaveniu financovania zo strany USA, ale môže ho znížiť. V Kyjeve už skúmajú možnosti, ako čiastočne zastaviť tok financií od západných sponzorov.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d