Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Každá príčina má svoj následok; každý účinok má svoju príčinu; všetko sa deje podľa zákona; náhoda je len názov pre zákon, ktorý sa neuznáva; Existuje mnoho rovín príčinnej súvislosti, ale nič neunikne zákonu.“ — Kybalion

Nie je náhoda, že v priebehu 48 hodín zlyhali dve kalifornské komerčné banky. Silvergate Capital , o ktorom sa veľa nehovorí , centrálny veriteľ kryptopriemyslu, vyhlásil 8. marca 2023, že ukončí svoje operácie. 10. marca skolabovala Silicon Valley Bank (SVB), primárny poskytovateľ pôžičiek pre technologické startupy.

SVB okamžite prevzali federálni regulátori. Ide o najväčší krach banky od bankrotu Lehman Brothers v roku 2008. Mimo Silicon Valley bola SVB 16. najväčšou komerčnou bankou v USA s aktívami 209 miliárd USD na konci roka 2022.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Federálna korporácia pre poistenie vkladov (FDIC) uistila vkladateľov poistených SVB, že budú mať prístup k svojim plným finančným prostriedkom v rámci limitov stanovených FDIC 250 000 USD na vkladateľa.

Celkový fond FDIC však pokrýva len asi 2 % z 9,6 bilióna dolárov v vkladoch poistených USA.

Čo sa stane, keď v rovnakom čase skolabujú aj iné banky a neinformovaní vkladatelia veria, že ich vklady do 250 000 USD sú v bezpečí? Ale potom zistíte, že nie sú?

Zrušenie bankovej deregulácie a zvýšenie úrokových sadzieb

Zlyhanie SVB je výsledkom viacerých zbližujúcich sa faktorov. Ako hovorí bývalý námestník ministra financií Paul Craig Roberts , jedným z kľúčových dôvodov je Clintonov režim z roku 1999, ktorý zrušil Glass-Steagallov zákon , teda veľký stupeň bankovej deregulácie, a pretože Dodd-Frankov zákon (2010) umožňuje bankám v úpadku zhabať vklady vkladateľov, aby sa namiesto záchrany záchrana uskutočnila záchrana pomocou vnútorných zdrojov.

Legislatíva, najmä druhá, núti vkladateľov vyberať svoje vklady pri akomkoľvek náznaku problémov banky. Hovorí sa tomu run na banku .

Ďalším dôvodom problémov SVB je rýchle a výrazné zvýšenie úrokových sadzieb Fedu – najväčšie a najkratšie za posledných najmenej 30 rokov – ktoré tiež znížilo hodnotu dlhopisového portfólia SVB. Banky a podniky majú problém prispôsobiť sa veľkosti a tempu zvyšovania úrokových sadzieb.

To isté môže platiť pre iné banky, ktoré nie sú dostatočne diverzifikované a bezpečne financované. Počkaj a uvidíš.

Ako naprogramované a vyzerajúce ako dominový efekt, v nedeľu 12. marca zložila aj Signature Bank SB je komerčná banka so sídlom v New Yorku s veľkým podnikaním v oblasti pôžičiek na nehnuteľnosti, ako aj rozsiahlymi vkladmi v kryptomenách. SB mala k 31. decembru 2022 celkový základ aktív 110,4 miliardy USD a vklady 88,6 miliardy USD.

Svoje brány náhle zatvorila po tom, čo regulátori uviedli, že ponechanie banky otvorenej by mohlo ohroziť stabilitu celého finančného systému .

Domino efekt, alebo nič sa nedej náhodne

Hovoríme o pretrvávajúcom a potenciálne rýchlo sa rozširujúcom dominovom efekte?

Nič sa nedeje náhodou. Všetko so všetkým súvisí. Musíme sa naučiť, ako prekonať naratív mainstreamových médií, ktorý vždy poukazuje na jedinečné udalosti, aby sme zmiatli a vymyli mozgy. Keď sa naučíme spájať bodky medzi udalosťami a udalosťami, uvedomíme si, že všetko so všetkým súvisí. Pozri tiež knihu Michela Chossudovského „ Deväťdesiat deväť vzájomne prepojených konceptov “.

Súdny deň – globálny finančný krach

Doposiaľ len málokto spojil tieto bankové zlyhania – a možno aj ďalšie – s Veľkým resetom prorokovaným Svetovým ekonomickým fórom (WEF).

Zasvätenec WEF bol prichytený, ako sa chváli, že krach Silicon Valley Bank bol zosnovaný plán, ktorý sa dokonale naplánoval – a krach bude mať dominový efekt na bankový priemysel, čo povedie ku globálnemu finančnému kolapsu .

Do akej miery sa takýto scenár odohrá, sa uvidí.

Generálny riaditeľ Banky pre medzinárodné zúčtovanie (BIS) Augustin Carsten už v roku 2020 hovoril o potrebe digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) na úplnú kontrolu nad tým, kto na čo míňa peniaze a najmä na kontrolu nad cezhraničné transakcie. Zámerne sa vyhol zmienke o „ osobnej kontrole“.

Masívny plánovaný bankový kolaps – už ohlásený ako scenár súdneho dňa po bankovej kríze v rokoch 2008/2010 a pri niekoľkých nasledujúcich príležitostiach – sa už mohol začať.

„Oni“, „ ľudia súdneho dňa “, ktorí tiež velia WEF, predbiehajú plán, vykonávajú Agendu 2030, pretože ľudia sa postupne, ale čoraz viac prebúdzajú do svetovej katastrofy plánovanej WEF.

Samozrejme, WEF so svojím viac než ochotným zakladateľom (1971) a generálnym riaditeľom Klausom Schwabom, pochádzajúcim zo solídneho nacistického prostredia a z rodiny hlboko zakorenenej v Tretej ríši, sa viac než ochotne podriaďuje.

Dnes je WEF podporovaný spoločnosťou Big-Finance vynárajúcou sa v tieni, pričom BlackRock je hlavným finančníkom WEF. Ako BlackRock, Vanguard a StateStreet, plus séria menších bánk, Citi, Chase, Morgan, Bank of America – a ďalej v rebríčku Deutsche Bank a Credit Suisse – všetky ovládajú odhadom 25 USD do USA. 30 biliónov dolárov aktív po celom svete.

Okrem toho sú všetci hlboko „nadmerne zapojení“ do trhu s derivátmi. Hoci nikto presne nevie, aká celková suma týchto kasínových peňazí je, odhady sa pohybujú od 500 biliónov USD až po viac ako kvadrilión dolárov. Porovnajte to s predpokladaným svetovým HDP vo výške 112,6 bilióna USD (odhad z roku 2023).

Derivátové špekulácie

Podľa Economic Times je derivát zmluvou medzi dvoma stranami (väčšinou bankami a inými finančnými inštitúciami), ktorá odvodzuje svoju hodnotu / cenu od podkladového aktíva. Najbežnejšími typmi derivátov sú futures, opcie, forwardy a swapy . Inými slovami, môžu zahŕňať krátkodobé špekulácie, ktorým pomáha AI, napríklad o kolísaní výmenného kurzu, často v zlomkoch sekundy.

Deriváty nie sú skutočné peniaze, ale za určitých okolností môžu byť súčasťou základných aktív banky, čím sa riskuje, že celkový objem aktív bude neprimeraný.

Deriváty sú voľná karta v domčeku z kariet. Potiahnete a dom sa zrúti. Vytiahnete kartu v dvoch alebo troch domoch a dominový efekt môže zničiť celé mesto kariet – celý bankový systém môže ísť dole vodou. Keďže deriváty sú celosvetovo prepojené, môže utrpieť celý medzinárodný bankový kartel.

Ak si jedna alebo dve banky, ktoré sú silne vystavené derivátom, nárokujú svoje držby derivátov od svojej partnerskej banky alebo bánk, stane sa to „derivátom“ na banky a systém sa môže zrútiť – možno na celosvetovej úrovni, alebo aspoň v západných krajinách. bankový systém založený na dolároch.

Derivátové špekulácie by mali byť dlhodobo buď zakázané, alebo aspoň regulované. Nie sú, vďaka masívnemu lobingu Big Finance. A to vďaka takmer úplnej bankovej deregulácii zo strany Clintonovej administratívy v roku 1999, teda zrušeniu Glass Stegallovho zákona, zrušeniu oddelenia investičného a komerčného bankovníctva, ako aj v podstate neobmedzenému poskytovaniu úverov, bez povinných pomerov aktív a pasív. To uľahčuje rizikové a laissez faire bankovníctvo.

V časoch rýchleho a výrazného zvyšovania úrokových sadzieb, aké sme zažili za posledných 12 mesiacov, nadmerne vystavené banky podstupujú vyššie riziko zlyhania.

Späť k derivátom – ktoré sú kľúčové v hroziacej bankovej kríze. Warren Buffet nazýva deriváty „finančnými zbraňami hromadného ničenia“. On má pravdu.

Pozrime sa na derivátovú expozíciu veľkého bankovníctva, nazývaného aj „systémovo dôležité finančné inštitúcie“ (SIFI). Známejším termínom sú banky, ktoré sú príliš veľké na to , aby zlyhali a mali nárok na vládne „záchrany“ z peňazí daňových poplatníkov.

V prepracovanom článku Ellen Brownovej, predsedníčka verejného bankovníctva, opisuje hlavolam derivátov. K tretiemu štvrťroku 2022 vlastnilo deriváty celkovo 1 211 poistených amerických národných a štátnych komerčných bánk a sporiteľní, ale 88,6 % z nich bolo sústredených len v štyroch veľkých bankách: JP Morgan Chase (54,3 bilióna USD), Goldman Sachs (51 USD). bilióna), Citibank (46 biliónov USD), Bank of America (21,6 bilióna USD), po ktorej nasleduje Wells Fargo (12,2 bilióna USD). Na rozdiel od rokov 2008-09, keď boli veľké derivátové koncerny cenné papiere kryté hypotékami a swapy na úverové zlyhanie, dnes sú najväčšou a najrizikovejšou kategóriou úrokové produkty.

SIFI, ako je definované v Dodd-Frankovom zákone, ratifikovanom v júli 2010, vyžadujú insolventné SIFI, aby „zaplatili“ peniaze svojich veriteľov, aby sa rekapitalizovali. Tento bankový zákon je vážne chybný, pretože podnecuje vkladateľov , aby utiekli z ich banky, aby vybrali svoje peniaze, len čo sa objavia zvesti o nestabilite banky. Ako vieme, takáto spotrebiteľská panika môže zvrhnúť banku a možno aj bankový systém alebo jeho časti prostredníctvom dominového efektu.

Podľa Ellen: „Technicky je hranica pre SIFI aktíva vo výške 250 miliárd USD. Dôvodom, prečo sa nazývajú systémovo dôležití, však nie je veľkosť ich aktív, ale skutočnosť, že ich zlyhanie by mohlo zrútiť celý finančný systém.“

„Toto označenie pochádza hlavne z ich vystavenia sa derivátom, globálne kasíno je tak silne prepojené, že je to „domček z kariet.“ Vytiahnite jednu kartu a celý dom sa zrúti. SVB vlastnila 27,7 miliardy USD v derivátoch, nie je to malá suma, ale je to len 0,05 % z 55 387 miliárd USD (55,387 bilióna USD), ktoré vlastní JPMorgan, najväčšia americká derivátová banka.

Pre Ellenin komplexný článok The Looming Quadrillion Dollar Derivatives Tsunami, pozri toto .

Vybudovanie až bilióna dolárov alebo viac derivátového kasína sa nedeje zo dňa na deň. A nedeje sa to ani náhodou. Mohlo to byť naplánované dlhou rukou – a pripravené tak, aby vyhovovalo veľkému resetu WEF a Agende 2030?

Koreň problému: zrušenie bankovej deregulácie

Masívny rast trhu s derivátmi sa začal zrušením Glass-Steagallovho zákona (banková deregulácia) v roku 1999. Na konci roka 1999 predstavovali celkové nesplatené deriváty 88,2 bilióna USD. Dnes, o 23 rokov neskôr, sa odhaduje na možno jednu kvadriliónu amerických dolárov alebo viac. Bol tento explozívny a exponenciálny rast plánovaný?

Bola deregulácia bankovníctva Clintonovej administratívy/zrušenie Glass-Steagallovej banky v roku 1999 zámerným predchodcom toho, čo bolo plánované ako súčasť Veľkého znovuzasadnutia WEF, ktoré má v úmysle obnoviť, zničiť globálnu ekonomiku, prebudovať ju podľa Jednotného svetového poriadku WEF, nariadeného z tieňa Big Finance, že deregulácia mu pomohla stať sa obludným a všetko dominantným?

Trh s derivátmi je medzinárodne veľmi prepojený. Kolaps kasínovej banky v USA môže spustiť bankové zlyhania v Indonézii. Je to ako finančný „motýľový efekt“.

Všetko, čo slúži globálnej dominancii, na vytvorenie dobre kontrolovaného a regulovaného Jedného svetového poriadku, vedené na digitálnej mene centrálnej banky – CBDC – s akoukoľvek paralelnou menou, kryptomenou alebo inou, je prísne zakázané.

Ide o medzinárodný farmaceutický priemysel spojený s medzinárodným bankovníctvom. Prvú kontroluje WHO, druhú BIS – Banka pre medzinárodné zúčtovanie. Obaja sídlia vo Švajčiarsku. Ako vieme, náhody neexistujú.

Zatiaľ je to len plán – diabolský plán, ktorý My, ľudia, môžeme a musíme zastaviť.

Peter Koenig

O autorovi: Peter Koenig je geopolitický analytik a bývalý hlavný ekonóm Svetovej banky a Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), kde pôsobil viac ako 30 rokov po celom svete. Prednáša na univerzitách v USA, Európe a Južnej Amerike. Pravidelne píše pre online časopisy a je autorom knihy Implózia – ekonomický thriller o vojne, ničení životného prostredia a korporačnej chamtivosti; a spoluautorka knihy Cynthie McKinneyovej „Keď Čína kýchne: Od blokovania koronavírusu po globálnu politicko-ekonomickú krízu“ ( Clarity Press – 1. novembra 2020).

Peter je výskumným pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG). Je tiež nerezidentom Senior Fellow Inštitútu Chongyang na Renminskej univerzite v Pekingu.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d