Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Kamarát zabitého policajného exprezidenta Lučanského bude šéfovať policajnej inšpekcii. Ficova vláda vymenovala do funkcie riaditeľa Úradu inšpekčnej služby Branislava Zuriana

Dočasne poverený šéf inšpekcie Peter Juhás by sa mal po vymenovaní nového riaditeľa vrátiť na svoju pôvodnú pozíciu na NAKA. Zosnulý policajný generál si tri mesiace pred tým, ako ho sudkyňa Pamela Záleská poslala do väzby položil otázku, či Juhás ako vedúci tímu vyšetrujúceho vraždu novinára Jána Kuciaka, nemal náhodou za tútora jedného z právnych zástupcov poškodených, čím nepriamo ukazoval na osobu Daniela Lipšica.

Novým riaditeľom Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) sa stal Branislav Zurian. Vo štvrtok ho vymenovala vláda. Funkcie sa ujme v piatok 3. novembra. Úrad inšpekčnej služby je osobitnou súčasťou Policajného zboru na odhaľovanie, vyšetrovanie a skrátené vyšetrovanie trestných činov príslušníkov Policajného zboru, Zboru väzenskej a justičnej stráže a finančnej správy.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vymenovaniu Zuriana predchádzalo jeho vypočutie pred parlamentným brannobezpečnostným výborom. Ako priblížil poslancom, chce, aby policajti útvar vnímali ako zákonný, odborný, profesionálny a spravodlivý. Pre slušných policajtov by podľa neho nemal byť ÚIS strašiakom.

Dočasne poverený šéf inšpekcie Peter Juhás by sa mal po vymenovaní nového riaditeľa vrátiť na svoju pôvodnú pozíciu na NAKA. Juhás bol vedúcim tímu vyšetrujúceho vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Robert Fico dva týždne po voľbách priblížil, že Peter Juhás je kamarát Daniela Lipšica a jeho brat Martin riešil „slávnu neslávnu“ chatu. Na tlačovej besede tak reagoval na šokujúci list riaditeľa odboru špeciálnych činností policajnej inšpekcie Martina Litteru a jeho zástupkyne Martiny Holosovej, v ktorom dnes už bývalého premiéra Ľudovíta Ódora, ktorý bol poverený riadením rezortu vnútra, informovali, že vedenie Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) na čele Juhásom a jeho zástupcom Jurajom Svitokom im 10. októbra zobralo utajované spisy proti čurillovcom.

Fico pred pár mesiacmi nastolil aj možnosť existencie inej verzie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice ako prezentoval vyšetrovateľ Juhás a korporátne a verejnoprávne médiá. O existencii dôkazov o takejto verzii hovoril aj advokát Marek Para.

Špecializovaný trestný súd v máji 2023 rozhodol, že Marian Kočner je v prípade vraždy Jána Kuciaka nevinný. Viac v článku TU.

„Peter  Juhás ani zďaleka nie je ten excelentný vyšetrovateľ s gloriolou, ako nám médiá niekoľko mesiacov intenzívne podsúvali, dokonca nie je ani nekompromisný vyšetrovateľ najzávažnejších trestných činov. Peter Juhás je iba bábka, ovládaná JUDr. Lipšicom a JUDr. Kvasnicom, ktorá uverila rozprávke, že na konci tejto zvrátenosti ho čaká závratná politická kariéra,“ uviedla vo svojom článku v roku 2020 dnes už nebohá novinárka Jana Teleki.

„Tím vyšetrovateľov, ktorý riešil vraždu Jána Kuciaka v konečnom dôsledku nemal záujem vraždu vyšetriť, ani nájsť skutočného objednávateľa vrahov, ale pripraviť verziu,  na základe ktorej malo dôjsť k odsúdeniu Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej. V zmysle politickej objednávky mal zostaviť spis a vyrobiť dôkazy na základe, ktorých by bolo možné uložiť Mariánovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej doživotie, prípadne dvadsaťpäť ročný trest, čo je vzhľadom k ich veku dožitie,“priblížila Teleki.

„Vyšetrovateľovi Petrovi Juhásovi pravdepodobne doposiaľ nedošlo, že skôr, či neskôr budú orgány činné v trestnom konaní vyšetrovať jeho trestnú činnosť, falšovanie a odstraňovanie podstatných dôkazov, marenie práv obvinených, či psychický nátlak na obvinených,“ prorokovala Teleki dávno pred tým, ako došlo k osudovému 10. októbru roku 2023, keď s jeho vedomím bol policajtom na inšpekcii odobratý spis týkajúci sa zdokumentovanej trestnej činnosti obvinených príslušníkov NAKA.

Zurianov zosnulý kamarát – bývalý prezident Policajného zboru SR generál Milan Lučanský presne 3 mesiace pred tým, ako ho sudkyňa ŠTS Pamela Záleská poslala do väzby, na sociálnej sieti napísal, že vyšetrovateľ Juhás nikdy pred touto trestnou vecou nevyšetril žiadnu vraždu, ani iný závažný trestný čin. V tejto súvislosti si položil otázku, či tútorom vyšetrovateľa vraždy Kuciaka nebol jeden z právnych zástupcov poškodených.

Práve vďaka falošnému naratívu o vražde Jána Kuciaka a masívnej propagande médií a mimovládok sa do úradu prezidentky SR dostala v roku 2019 dovtedy neznáma právnička Sorosom financovanej mimovládky Via Iuris a zároveň aktivistka za presun Pezinskej skládky Zuzana Čaputová. O rok na to sa v marci roku 2020 do kresla premiéra dostal Igor Matovič, ktorého vláda rozvrátila na Slovensku právny štát s fatálnymi následkami.

Zdroj: InfoVojna / pravda.sk


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d