Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Kým slovenský premiér Robert Fico alebo maďarský premiér Viktor Orbán hovoria nesprávne veci, ale robia správne veci z pohľadu EÚ, tak je všetko v poriadku. Podľa portálu politico.eu na to vo štvrtok pred summitom EÚ upozornila estónska premiérka Kaja Kallasová.

Kallasová novinárom po otázke, ako vníma zmenu politickej moci na Slovensku, povedala, že keď sa stretne so svojím slovenským rezortným partnerom Robertom Ficom, ktorý je považovaný za ďalšieho možného proruského prívrženca v Bruseli, podobne ako je vnímaný maďarský premiér Viktor Orbán, nezačne mu prednášať o hodnotách EÚ.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vysvetlila zároveň, že na summitoch často to, čo lídri hovoria mimo rokovacej miestnosti, nereprezentuje líniu krajiny, ktorá nakoniec odznie na rokovaniach za okrúhlym stolom.

To, čo som doteraz na Európskej rade vnímala, napríklad v prípade Maďarska, v širšom zmysle je, že vidím rôznych lídrov, ktorí pred novinármi hovoria jednu vec, ale potom, keď som vstúpila do miestnosti, zhodovali sa s ostatnými lídrami. Pokiaľ hovoria nesprávne veci a robia správne veci, myslím si, že je to v poriadku,” opísala situáciu.

Politico upozornil na skutočnosť, že Fico spôsobil zlom v jednote EÚ, keď v Bratislave vyhlásil, že jeho vláda zastavuje vojenskú pomoc Ukrajine. Predseda Európskej rady Charles Michel v stredu v liste pre šéfov vlád a štátov EÚ vyzval na jednotu pri poskytovaní všestrannej pomoci Ukrajine vrátane vojenskej pomoci.

O rozhovor s Ficom, ktorý sa stal štvornásobným premiérom SR, sa vo štvrtok ešte pred začatím summitu zaujímalo viacero zahraničných novinárov. Premiér, ktorý sa tesne pred oficiálnymi rokovaniami lídrov EU stretol s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou, nakoniec nepredstúpil ani pred početnú delegáciu slovenských novinárov akreditovaných na summit.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d