Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Priatelia určite ste si všimli, že ihneď po parlamentných voľbách mainstream začal podsúvať verejnosti „víťaza“ prezidentských volieb Petra Pellegriniho. Otázka znie či je to hra progresívnych a liberálnych stratégov? Mediálny priestor je dnes rozdelený na mainstream a alternatívu.

Preto hovorím, že Peter Pellegrini patrí do mainstreamu, lebo v alternatívnych médiách sme ho ešte nepočuli a nevideli.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Používam už zavedený termín „alternatíva“. Po parlamentných voľbách môžeme jednoznačne konštatovať, že alternatíva rozhodla o víťazovi volieb, ktorým sa stala strana SMER. Predstavitelia Smeru na čele s Róbertom Ficom, a najmä Ľuboš Blaha a Róbert Kaliňák sa stali súčasťou alternatívneho priestoru a pravidelne poskytovali rozhovory médiám ako napríklad Hlavné správy, Infovojna, ZVTV, TV Slovan a ďalším.

Posledným slovenským prezidentom bol Ivan Gašparovič, ktorého nahradil v roku 2014 Andrej Kiska, momentálne trestne stíhaný a odsúdený.

V roku 2004 pri prvej voľbe Ivana Gašparoviča nikto nepochyboval, že v druhom kole sa stretne dvojica Vladimír Mečiar a Eduard Kukan. Hlavný mediálny prúd tlačil a favorizoval ako víťaza Eduarda Kukana.

Všetko bolo inak, v druhom kole bola dvojica Vladimír Mečiar a Ivan Gašparovič.

Sme svedkami, že dnes sa začala verejnosti už spomínaným „hlavným prúdom“ podsúvať dvojica Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Nepripadá mi však žiaľ ani jeden ako slovenský kandidát.

V posledných prezidentských voľbách zohral úlohu negácie slovenského kandidáta Štefana Harabina Maroš Ševčovič, kandidát Smeru na poslednú chvíľu. Ševčovič to priamo potvrdil svojim vyhlásením, keď sa vyjadril, že svoju úlohu splnil a vrátil sa do Bruselu. Otázka znie:

Poučí sa Smer na čele s Róbertom Ficom, alebo znovu zohrá negatívnu účelovú pozíciu? Róbert Fico sa už nechal počuť, že najlepšie bude podpora národného kandidáta.

Môžeme si na záver položiť tú zásadnú otázku: Kto je tu skutočným národným a vlasteneckým kandidátom, ktorý je pevný v základoch a neuhne ani doľava ani doprava v obhajobe národných a štátnych záujmov Slovenska?

Momentálna skutočne ohlásená kandidátka je Štefan Harabin, Ivan Korčok a Ján Kubiš. A médiami a progresívnymi stratégmi ťahaný do procesu volieb Peter Pellegrini. Štefan Harabin „Kráľ alternatívnych médií“ ako jediný každodenne preukazuje svoje národné a vlastenecké cítenie a presvedčenie.

Miroslav Jureňa

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: