Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Do vyhlásenia oficiálnych výsledkov ešte chýbalo zhruba desať hodín, no SME už hovorilo ako o neoficiálnom víťazovi o Progresívnom Slovensku. A tak aj jeho predseda Michal Šimečka dostal priestor v rozhovore, v ktorom mohol informačný únik výsledkov okomentovať v rozhovore.

Ten neušiel ani Jánovi Mažgútovi (Smer-SSD), ktorý ho  na Facebooku okomentoval síce veľmi stručne, zato jednoznačne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V nedeľu popoludní Michal Šimečka (PS) poskytol rozhovor SME, v ktorom upozornil Smer, že má brzdiť a tiež, že ak sa PS správne sústredí na regióny, tak už v najbližších voľbách sú schopní Smer poraziť aj v regiónoch. Ján Mažgút v Šimečkových slovách márne hľadá okrem túžby poraziť Smer aj iné hodnoty.

A sme zase pri tom „Nemôžu mať všetko“

„Ak sa výsledky potvrdia tak, ako boli medializované, je to jasný signál, že dokážeme poraziť Smer. To je dôležitá vzpruha pre našich voličov, ale aj pre nás do ďalšej práce. Druhý dôležitý odkaz je aj pre túto vládu, aby brzdili, a že nemôžu všetko,“ vyjadril sa Michal Šimečka pre denník SME s tým, že zrejme očakával iné výsledky, no analyzovať to, prečo sa nenaplnili, bude ešte čas.

Sebavedomia toľko, ako to len Šimečka vie

„Ale je naozaj dôležité povedať, že sa ukazuje, že Smer vieme poraziť. Aj na sneme PS v máji som povedal, že strana musí ďalej rásť, ak sa chceme dotiahnuť na Smer. Za kľúčové považujem, aby sme ukotvili našu stranu v každom jednom regióne, okrese aj meste Slovenska. To je teraz naša úloha na najbližšie dva roky okrem poctivej opozičnej práce. Potom som presvedčený, že dokážeme poraziť Smer v národných voľbách, hoci to je ešte ďaleko,“ hovorí Michal Šimečka, z čoho vidno, aký je nie len on sám, ale aj jeho strana doslova dizajnovaný na výhry nad Smerom.

Facebook / Ján Mažgút

Jediný cieľ. Ostatné sú omáčky

„Vodca Progresívneho Slovenska M. Šimecka opäť raz ukázal, s akým cieľom šli do tohtoročných európskych volieb – poraziť SMER – SSD… Vážne?!,“ uvažuje na Facebooku Ján Mažgút.

„A čo hodnoty Sloveniek, Slovákov a celého Slovenska, ktoré by ste mali v Európe presadzovať.  Hm, také asi nemáte,“ uzatvára Mažgút svoj status.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.