Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Oficiálny predstaviteľ izraelských obranných síl (IDF) Daniel Hagari uviedol, že armáda úplne obkľúčila mesto Gaza a dostala sa k moru, uvádza agentúra TASS .

Rozdelené pásmo 

Podľa Hagariho je dnes enkláva rozdelená na severnú a južnú časť, pričom armáda umožňuje fungovanie humanitárneho koridoru, aby sa obyvatelia mohli presunúť a evakuovať na juh. Hovorca IDF zdôraznil, že izraelská armáda bude pokračovať v útokoch na severnú časť pásma a mesto Gaza. Izraelské obranné sily objavili  „viacnásobné prístupové body“ do podzemných tunelov hnutia Hamas na severe pásma.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Izraelské pozemné sily krajiny, letectvo a námorníctvo zaútočili i na viac ako 2 500 „teroristických cieľov“ v pásme Gazy od začiatku pozemných operácií. Podľa tlačovej služby „vojaci IDF ničia teroristov v boji zblízka a posielajú lietadlá, aby zaútočili na teroristickú infraštruktúru Hamasu, sklady zbraní, pozorovacie stanovištia a riadiace strediská“ v pásme Gazy.

Boje v Gaze

Okamžite sa vysťahujte!

Izrael dal obyvateľom severnej Gazy štyri hodiny na evakuáciu na juh. Otvorili koridor do južného pásma Gazy. Obyvatelia severných regiónov sa mohli evakuovať predpoludním. Včera, 5. novembra to na Facebooku oznámil tlačový tajomník armády Avichai Edri.

Jordánsko varuje!

Jordánsko považuje vysťahovanie Palestínčanov z Gazy za vyhlásenie vojny. Premiér Bisher al-Khasawneh povedal, že každý pokus o vytlačenie Palestínčanov z pásma Gazy, alebo zo Západného brehu Jordánu, budú považovať za vyhlásenie vojny Jordánsku. Jordánsky premiér tiež vyhlásil, že Izrael „nerozlišuje medzi civilnými a vojenskými cieľmi“ pri úderoch na pozície Hamasu v pásme Gazy a že akcie izraelskej armády „nespĺňajú zásady sebaobrany“. „Všetky možnosti, ako reagovať na eskaláciu izraelskej agresie v Gaze, sú na stole,“ povedal premiér, ktorého citoval televízny kanál Al Mamlaka.

Chystajú vyľudnenie

Ako informoval denník The New York Times, s odvolaním sa na diplomatov, Izrael sa v posledných týždňoch v tichosti snaží získať medzinárodnú podporu pre presídlenie Palestínčanov z pásma Gazy do Egypta. Egyptský prezident Abdal Fattah el-Sisi v októbri odmietol možnosť násilného presunu Palestínčanov do jeho krajiny.

Obrovské množstvo obetí

V dôsledku útokov izraelských obranných síl (IDF) na pásmo Gazy, bolo zabitých najmenej 10 022 ľudí, informovala televízna stanica Al-Džazíra, s odvolaním sa na regionálne ministerstvo zdravotníctva. Podľa televízneho kanála je medzi mŕtvymi 4 104 detí. Podľa najnovších údajov počet zranených v pásme Gazy prekročil 24-tisíc.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d