Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Rozhovor so Sachsom. Bol práve tým, za ktorý bola skúsená novinárka Anka Žitná Lučaiová dlho pranierovaná a kritizovaná. A nielen to, v našom utešenom „právnom štáte“ a „demokracii,“ prišla vďaka nemu aj o svoje zamestnanie v televízii TA3. Jeffrey Sachs je dlhé roky uznávaným odborníkom, alebo teda bol, lebo podľa „pravdu vlastniaceho mainstreamu“ už ide samozrejme len o „zmäteného hoaxera,“ či „proruského agenta.“

Najtragikomickejšie na celej tejto kauze bolo, že Žitná Lučaiová bola kritizovaná a trestaná za rozhovor s ním najmä preto, „lebo nemal názorového oponenta.“ Nuž, naša slávna mediálna rada(čítaj orwellovské Ministerstvo pravdy) zrejme v tom prípade ani raz nevidela, programy verejnoprávnej televízie, kedy v politickej relácii roky diskutovali členovia len vládnych strán. A tak ďalej..

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Trvalo to „iba“ deväť mesiacov. A stálo to tisíce ľudských životov, aby sa z „konšpirácie“ stala oficiálna pozícia,“ skonštatovala Žitná Lučaiová na sociálnej sieti.

Rozhovor so Sachsom

„V relácii, ktorú moja vtedajšia domovská televízia cenzurovala. A ktorú politicky premotivovaná mediálna rada potrestala sankciou v podobe napomenutia, profesor Sachs povedal aj to, že vojna proti Rusku sa nedá vyhrať.

Ako jediné východisko zo súčasnej situácie videl uzavretie prímeria a začatie mierových rokovaní. Základom pre rokovania mali byť garancie Západu Rusku, že Ukrajina nikdy nevstúpi do NATO a že Rusku ostane Krym,“ pokračovala novinárka.

Podotkla, že podľa Sachsa išlo o dve ruské červené čiary. „Profesor Sachs uviedol, že Ukrajine má byť garantovaná jej bezpečnosť, suverenita a stiahnutie ruských vojsk. Taktiež sa vyslovil proti posielaniu zbraní na Ukrajinu. To podľa neho, vojnu len predlžuje a eskaluje.“

Komu to vyhovuje..

Novinárka tiež pripomenula, že sa americký profesor vyjadril aj k Donbasu a Krymu.

„Pripustil vtedy, že možno sa nepodarí dospieť k politickej dohode. A z vojny na Ukrajine sa stane zamrznutý konflikt. Apeloval ale na to, že aj tak je potrebné dosiahnuť aspoň pokoj zbraní. Aby sa prestalo zabíjať. A skončila deštrukcia. Profesor Sachs hovoril aj o tom, že dopad škôd na ekonomiku Ukrajiny, ako i na členské štáty Únie, je a bude obrovský.“

Nuž, opäť sa raz ukázalo, že pravda je dcérou času. A tiež to, že žiadna nová „demokraticko totalitná úderka“ ju ani neopraví, ani nevymaže. Aj keď teda snaha sa jej rozhodne uprieť nedá..

Navyše, odpoveď na to, komu vojna na Ukrajine naozaj vyhovuje, je stále rovnaká. I to, prečo v skutočnosti „nikým nevyprovokovaná“ vznikla..

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d