Slovanské Noviny

14. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Lék používaný k boji proti parazitům v zemích třetího světa, by podle nedávného výzkumu Sheba Medical Center v Tel Hašomeru mohl pomoct zkrátit délku infekce u lidí, kteří se nakazí koronavirem za méně než 1 dolar denně. 

Lék ivermektin by podle nedávného výzkumu v Izraeli mohl pomoci zkrátit délku infekce u lidí, kteří se nakazili koronavirem. O nové studii informoval Jerusalem Post. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) však pro použití ivermektinu při léčbě covidu není dostatek dat.

Profesor Eli Schwartz, zakladatel Centra cestovní medicíny a tropických nemocí ve městě Beer Ševa, začal s výzkumem v květnu 2020. Cílem studie bylo vyhodnotit účinnost ivermektinu, který se používá jako antiparazitikum, u pacientů s mírným až středně těžkým průběhem COVID-19, informoval izraelský web Jerusalem Post.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ivermectin, lék používaný k boji proti parazitům v zemích třetího světa, by podle nedávného výzkumu Sheba Medical Center v Tel Hašomeru mohl pomoct zkrátit délku infekce u lidí, kteří se nakazí koronavirem za méně než 1 dolar denně.

Studie se zúčastnilo 89 dobrovolníků starších 18 let, kteří byli rozděleni do dvou skupin: Polovina dostávala ivermektin a druhá placebo. Tablety jim byly podávány tři dny po sobě, hodinu před jídlem. Dobrovolníci byli poté testováni pomocí standardního PCR testu z nosohltanového výtěru s cílem vyhodnotit, zda u nich došlo ke snížení virové nálože. Výtěry jim byly odebírány každé dva dny.

Téměř 72 procent dobrovolníků léčených ivermektinem mělo šestý den, tedy tři po ukončení léčby, negativní test na koronavirus. U těch, kteří dostávali placebo, to byla polovina. Infekčních zůstalo pouze 13 procent pacientů léčených ivermektinem, ale 50 procent lidí ve skupině s placebem. Mezi uživateli ivermektinu přitom nebyly zaznamenány žádné významné nežádoucí účinky.

„Naše studie ukazuje, že ivermektin má protivirové účinky. A zároveň i to, že existuje téměř stoprocentní šance, že člověk nebude infekční do čtyř až šesti dní, což může vést ke zkrácení doby izolace nemocných. To by mohlo mít obrovský ekonomický a sociální dopad,“ uvedl profesor Schwartz. Lék je navíc mimořádně levný. Pětidenní kúra by vyšla maximálně na 40 korun.

Evropská agentura pro léčivé prostředky (EMA) ivermektin ale už dříve pro léčbu a prevenci covidu nedoporučila. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) uvedl, že pro jeho použití není dostatečné množství dat. S lékem se při léčbě COVID-19 v tuzemsku přesto experimentuje. Několik lidí se jím dokonce předávkovalo.

Zdroj: cnn.iprima.cz / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.